pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 14 października 2014
  • 16 października 2014
  • wyświetleń: 8548

Pijana matka z prawie 4 promilami

W poniedziałek przed południem pszczyńscy policjanci interweniowali w Piasku, gdzie pijana matka sprawowała opiekę nad rocznym dzieckiem.

Po telefonicznym zgłoszeniu zaniepokojonego mieszkańca tej miejscowości, policjanci udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali matkę malucha, 39-letnią mieszkankę Piasku. Była na tyle pijana, że nie powinna opiekować się swoim rocznym dzieckiem. Kobieta, w momencie badania, miała prawie 4 promile alkoholu w organizmie (1,79 mg/l ).

Mundurowi ustalają teraz, czy chłopiec miał zapewnioną należytą opiekę i czy tego typu sytuacje zdarzały się wcześniej. Jeżeli zebrane materiały potwierdzą ten fakt, matka dziecka będzie musiała liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Za narażenie swojej pociechy na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu prawo przewiduje nawet karę 5 lat pozbawienia wolności.

new / pless.pl
źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.