pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 13 października 2014
  • 16 października 2014
  • wyświetleń: 9014

Platforma rozpoczęła kampanię

Od dwóch kadencji wygrywają wybory do Rady Miejskiej w Pszczynie, od czterech lat mają największy klub w Radzie Powiatu - w poniedziałek swoich kandydatów podczas konwencji w Pszczyńskim Centrum Kultury przedstawiła Platforma Obywatelska.

W konwencji udział wzięli wiceminister infrastruktury i rozwoju Adam Zdziebło oraz posłowie z Pszczyny - Tomasz Tomczykiewicz i Sławomir Kowalski. Obecni byli też kandydaci na radnych do Rady Miejskiej w Pszczynie, Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz sejmiku wojewódzkiego.

Konwencja Platformy Obywatelskiej - 13.10.2014 · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Wiceminister Adam Zdziebło na wstępie zaznaczył jak ważna jest współpraca wszystkich podmiotów samorządowych w celu odniesienia sukcesu, że warto głosować na ludzi, którzy będą wiedzieli jak dobrze i skutecznie dysponować samorządowymi budżetami. O współpracy w tym wymiarze i korzyściach z tego wyniesionych mówił także Jarosław Makowski, który z list PO będzie startował do sejmiku wojewódzkiego.

W dalszej części Paweł Sadza, który w barwach Platformy Obywatelskiej, startuje do Rady Powiatu, omówił najważniejsze dokonania ostatnich czterech lat, przedstawił inwestycje i opisał cele, przed którymi wciąż stoi samorząd powiatowy, a które według planu powinny być realizowane w latach kolejnych. Była między innymi mowa o centrum przesiadkowym.

Konwencja była jednak przede wszystkim okazją do przedstawienia kandydatów Platformy Obywatelskiej do Rady Miejskiej i Rady Powiatu. Do 16 listopada kilkanaście osób związanych z PO będzie starało się przekonać mieszkańców do swoich pomysłów, programów i kandydatur. Ciąży na nich niemała presja, bo przed czterema laty zdobyli najwięcej głosów w pszczyńskich samorządach. Są jednak dobrej myśli.

- Wybory będą dla nas trudne. Jesteśmy w tej chwili siłą, która jest wiodąca w Radzie Miejskiej i w Radzie Powiatu Pszczyńskiego. Wiadomo, że temu pierwszemu jest ciężej, ale będziemy się starać - powiedział Grzegorz Wanot, przewodniczący zarządu PO w powiecie pszczyńskim. Nikt jednak nie ukrywa, że Platforma liczy na kolejne zwycięstwo. - Mamy scenariusz pesymistyczny i optymistyczny. Przy tym optymistycznym będzie bardzo dobrze, przy tym pesymistycznym będziemy szukać koalicjanta - dodał Grzegorz Wanot.

W przeciwienstwie do poprzednich wyborów samorządowych Platforma Obywatelska nie wystawi swojego kandydata na burmistrza Pszczyny. Podczas konwencji potwierdziło się, iż PO będzie wspierać w walce o ten urząd Pawła Sadzę.

- Paweł Sadza wyraził ochotę zostania burmistrzem. Stwierdziliśmy, że nie będziemy konkurować. Na pewno go wesprzemy w taki sposób jak tylko będziemy mogli - powiedział Grzegorz Wanot. - Z obecnym starostą współpracuję już 12 lat, nigdy się na tym człowieku nie zawiodłem. Jak powie, to jest to konkret. Robi to, co obieca i bardzo dobrze mu to wychodzi - uzasadnił przewodniczący pszczyńskiej Platformy.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.