pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 1 października 2014
  • 14 października 2014
  • wyświetleń: 20805

Restauracja i hotel znikają z Rynku

Nad pszczyńską gastronomią zaczynają się pojawiać ciemne chmury. Nie tak dawno zamknięta została kawiarnia Pszczynianka, potem Kuchnia i Wino. Teraz z pszczyńskiego Rynku znika kolejny lokal gastronomiczny - restauracja Stara Piekarnia, a wraz z nią Hotel Zamkowy, który jeszcze przed kilkoma laty miał dać nową jakość w branży turystycznej w Pszczynie.

Restauracja Stara Piekarnia, Hotel Zamkowy
W tym budynku mieściła się restauracja Stara Piekarnia. · fot. Andrzej Grynpeter


Od kilku dni trwają prace przy budynku przy ul. Rynek 20. Jeszcze niedawno był tutaj Hotel Zamkowy i Restauracja Stara Piekarnia. Teraz brak już nawet neonów, które przypominałyby o lokalu.

Restaurację i hotel otwarto w 2006 roku. W ciągu kilku lat działalności nie brakowało nagród i wyróżnień składanych na ręce właściciela. Niestety, mimo wypracowanej marki, restauracja została zamknięta.

To kolejny cios dla pszczyńskiej branży gastronomicznej. Latem zamknięta została Kuchnia i Wino, o której za sprawą programu "Kuchenne rewolucje Magdy Gessler" było głośno w całym kraju. Na sprzedaż jest również inny lokal pokazany na antenie TVN - "Matalmara" z Goczałkowic-Zdroju. W międzyczasie w regionie pojawiały się i znikały jeszcze różne inne restauracje, które także nie potrafiły sobie poradzić na pszczyńskim rynku.

Już niebawem poznamy wynik drugiego przetargu na najem lokalu po kultowej dla wielu mieszkańców kawiarni Pszczynianka. Czy będzie to otwarcie nowego rozdziału dla branży gastronomicznej w Pszczynie?

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.