Gorące tematy

• 17 lipca 2014
  • wyświetleń: 7381

Sylwia Indeka mistrzynią Polski!

Podczas rozgrywanej od 13 do 15 lipca XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży na stadionie olimpijskim we Wrocławiu doskonale spisała się zawodniczka LKS Pszczyna Sylwia Indeka, wygrywając bieg na 1500 metrów.

Sylwia, legitymująca się najlepszym wynikiem w Polsce w kategorii juniorek młodszych na dystansie 1500 metrów, była niekwestionowaną faworytką biegu. Przystępując do rywalizacji w pełni skoncentrowana, prowadząc "od startu do mety", nie pozostawiła wątpliwości, kto dominuje na tym dystansie, zwyciężając w pięknym stylu z wynikiem 4:33,81.

XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - 13-15.07.2014 · fot. LKS Pszczyna

Oprócz Sylwii do tych najważniejszych dla juniorów młodszych zawodów zakwalifikowali się: Natan Fiedeń, Klaudia Kobiór i Karolina Korny. Natan zajął 7. miejsce w biegu na 200 metrów z wynikiem 22,44 oraz z wynikiem 11,33 zakwalifikował się do finału B w biegu na 100 metrów.

Dla Karoliny Korny już awans na OOM był dużym osiągnięciem. Zawodniczka LKS Pszczyna ostatecznie zajęła 19. miejsce uzyskując wynik 2:23,01. Z kolei najmłodsza z naszych reprezentantek, podobnie jak Natan ubiegłoroczna młodziczka, Klaudia Kobiór startowała na najtrudniejszym dystansie - 2000 metrów przez przeszkody. Klaudia bardzo odważnie biegła znajdując się w pierwszej "ósemce". Niestety zabrakło sił na pokonanie w dobrym tempie ostatniego rowu z wodą i przeszkody na ostatniej prostej. Ostatecznie Klaudia zajęła 16. miejsce z wynikiem 6:48,59.

Występ naszych reprezentantów należy zaliczyć do udanych - zawodnicy LKS Pszczyna zdobyli 21 pkt, co dało im 49. miejsce w ogólnym rankingu spośród 280 sklasyfikowanych klubów, natomiast w klasyfikacji województw Śląsk zajął 4. miejsce.

źródło: MORiS Pszczyna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Sylwia Indeka" podaj