Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 28 grudnia 2013
  • 31 grudnia 2013
  • wyświetleń: 6410

Uchwalono budżet Pszczyny 2014

Na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Pszczynie przyjęto budżet na rok 2014. Za przyjęciem uchwały głosowało dwudziestu radnych. Nikt nie głosował przeciw. Trzy osoby wstrzymały się od głosu.

Sesja Rada Miejska
Sesja Rady Miejskiej 19 grudnia · fot. UM Pszczyna


Dochody gminy wyniosą w przyszłym roku 162.806.410 złotych, natomiast wydatki sięgną sumy 149.744.772 złotych.

Na inwestycje w 2014 roku gmina Pszczyna zarezerwowała w planie 16.351.422 złote. Blisko 10% tej kwoty zostanie przeznaczone na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 15 w Jankowicach. Będzie to największa inwestycja w przyszłym roku, aczkolwiek jedna z kilku dotyczących edukacji (razem 5,7 mln złotych).

Niewiele mniej będzie kosztowała termomodernizacja budynku Publicznego Gimnazjum nr 4 na osiedlu Daszyńskiego. Na przebudowę szatki w SP nr 1 w Pszczynie gmina chce wydać do 635 tysięcy złotych, a na budowę pięciu nowych placów zabaw przy szkołach - 872 tysiące złotych. Będzie też 750 tysięcy na rozbudowę przedszkola w Ćwiklicach. Około 250 tysięcy złotych trafi na modernizację i rozbudowę kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ZSP w Czarkowie; tu warto odnotować, że to projekt realizowany w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. W Piasku powstanie odwodnienie przy boisku Orlik.

Na drogi i parkingi gmina przeznaczy 4,6 mln złotych. W tej kwocie zawierają się m.in: budowa chodnika wzdłuż ulicy Męczenników Oświęcimskich, oświetlenie DW 933 w Brzeźcach, przebudowa ulicy Pokoju w tej samej miejscowości oraz budowa ulic Jaworowej w Łące, Chochółki, Bratniej, Braci Jędrysików, Szafirowej i Granitowej w Pszczynie oraz Leśnej w Wiśle Wielkiej. Będzie też chodnik wzdłuż ulicy Polne Domy w Pszczynie i Leśnej w Czarkowie. Ponad 286 tys. złotych zostanie przeznaczonych na budowę parkingu przy ul. Szewczyka w Studzienicach.

W 2014 roku gmina planuje także budowę domu mieszkalnego przy ulicy Dobrawy w Pszczynie. Szacowany koszt w nowym budżecie to 1,07 mln złotych. Kontynuowana będzie także modernizacja Koszarów Ułańskich (960 tys.) i skansenu (275 tys.). Ponad pół miliona zostanie wydanych na rewitalizację pszczyńskiego parku.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.