Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 12 grudnia 2013
  • 13 grudnia 2013
  • wyświetleń: 7270

TIRy nie przejadą Świerczewskiego

Samochody ciężarowe nie będą już przejeżdżać ulicą Świerczewskiego w Porębie. Po kilku miesiącach apeli mieszkańców, ostatecznie wprowadzono nowe oznakowanie, które ogranicza tonaż pojazdów w tym miejscu do 3,5t.

Poręba, Świerczewskiego, ulica, objazd
Nowe oznakowanie w Porębie · fot. Powiat


Przypomnijmy, że wraz z dniem rozpoczęcia się remontu ulicy Żorskiej w Pszczynie, wprowadzony został objazd samochodów osobowych oraz tirów przez Porębę.

Mieszkańcy postanowili interweniować w momencie gdy auta dostawcze, w wyniku skracania sobie drogi, zawładnęły spokojną do tej pory ulicą Świerczewskiego. Porębianie mocno zaangażowali się w sprawę i poinformowali o całej sytuacji także ogólnopolskie media. Zaczęli również dokumentować zaistniałą sytuację.

Po apelach mieszkańców Powiatowy Zarząd Dróg podjął się opracowywania zmiany organizacji ruchu mającej na celu ograniczenie ruchu na ulicy Porębskiej i Świerczewskiego. W związku z uwagami Komendy Wojewódzkiej Policji w sprawie doprecyzowania treści znaków drogowych 12 listopada PZD wspólnie z Komendą Policji w Pszczynie, sołtys i mieszkańcami Poręby oraz Radostowic ustalił treść oznakowania pionowego.Na początku grudnia wprowadzono zmianę organizacji ruchu polegającą na ograniczeniu tonażu pojazdów poruszających się ul. Świerczewskiego i Porębska do 3,5 t. Ograniczenie nie dotyczy pojazdów służb miejskich, autobusów, autobusu szkolnego, pojazdów zaopatrzenia, mieszkańców posesji przy ul. Świerczewskiego od 1 do 97, ul. Żurawiej od 1 do 24; ul. Porębskiej od 1 do 44 oraz ul. Granicznej od 1 do 113.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.