Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 5 grudnia 2013
  • 8 grudnia 2013
  • wyświetleń: 27269

Wiało z prędkością 111 km/h!

Sprawdziły się prognozy IMGW. Wczoraj wieczorem w Pszczynie zaczęły występować silne porywy wiatru, a w nocy nawet burze! Stacje meteorologiczne na jeziorze Goczałkowickim zarejestrowały o 3 nad ranem rekordową prędkość wiatru 111 km/h, a na jeziorze nawet 117 km/h!

Na efekt nie trzeba było długo czekać. Straż pożarna od wczoraj wieczorem do dzisiejszego popołudnia interweniowała w 40 zdarzeniach.W sumie w akcji uczestniczyło 49 zastępów jednostek ratowniczych.

Skutki nocnej wichury w powiecie pszczyńskim - 06.12.2013 · fot. Andrzej Siudy, Marcin Matusiński


Przewrócone drzewa, niebezpiecznie zwisające nad drogą konary drzew, uszkodzone linie energetyczne i telekomunikacyjne - do takich przypadków najczęściej byli wzywani strażacy.

Około godziny 3 nad ranem w dom jednorodzinny w Studzionce uderzył piorun. Na szczęście nic nikomu się nie stało - uszkodzeniu uległa tylko instalacja elektryczna. Z kolei w Jankowicach na ulicy Złoty Kłos, w jednym z domów zerwany został częściowo dach.

Były też dwie kolizje z udziałem samochodów, które uderzyły w leżące na jezdni drzewa - jedna na DK1 w Piasku, druga na na DK81 w Pawłowicach. Rano, około godz. 8.00, miała miejsce też kolizja na drodze krajowej nr 1 na wysokości Kauflandu. Ruch w kierunku Katowic był częściowo zablokowany.

Stacje meteorologiczne na jeziorze Goczałkowickim oraz zaporze po raz pierwszy odnotowały tak wysokie podmuchy wiatru. - Uderzenie było dokładnie o 3 nad ranem. Zarejestrowaliśmy dwie prędkości wiatru. Stacja meteo na zaporze zarejestrowała prędkość 111 km/h, a na jeziorze 117 km/h. Wiatr południowo-zachodni - relacjonuje Adam Skowroński z firmy Ecoclima.

Synoptycy przewidują na dzisiaj także wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h. Wiatrowi okresami mogą towarzyszyć przelotne opady śniegu.

ups / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.