Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 30 listopada 2013
  • 1 grudnia 2013
  • wyświetleń: 14576

Obwodnica: jak na nią wjechać?

Jako "bardzo prawdopodobne" określił rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich otwarcie jeszcze w tym roku dla ruchu całej obwodnicy północnej Pszczyny. Jak zapewnia, główne prace bowiem zostały już zakończone. Tygodnik Echo przedstawił mapę, gdzie można będzie włączać się na tę nową drogę.

Obwodnica, DK-1, objazd
Obwodnica Pszczyny oraz skrzyżowania ulic, z których będzie można się na nią włączać (oznaczone czerwoną linią); symbole: WO - wiadukt w ciągu obwodnicy, WD - wiadukt nad obwodnicą). · fot. ZDW Katowice, Tygodnik Echo


Obwodnica z lotu ptaka - 17.07.2013r.
Budowa obwodnicy w lipcu · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Jak informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy ZDW w Katowicach, roboty na budowie obwodnicy przebiegają sprawnie.

- Dobra pogoda pozwoliła także nadrobić sporo z zaległości powstałych na budowie węzła z powodu błędów projektowych. Wydaje się, że otwarcie całej obwodnicy dla ruchu jeszcze w tym roku jest bardzo prawdopodobne. W takiej sytuacji do ukończenia całego kontraktu pozostałby tylko remont ul. Katowickiej, co wykonane byłoby w roku przyszłym - mówi rzecznik.

Jak dodaje, w części drogowej, wykonywanej przez firmę Strabag (bo wykonawcą węzła jest Mota Engil) , nie ma żadnych opóźnień. - Zasadnicze prace zostały zakończone. Wykonuje się jeszcze roboty wykończeniowe - zapewnia R. Pacer.

Wynika z tego, że kierowcy mogą już zaznajamiać się z rozkładem wjazdów na obwodnicę i zjazdami z niej. R. Pacer informuje nas, że na skrzyżowaniu DK i obwodnicy ruch odbywać się będzie następująco: od Katowic przed węzłem wjazd łącznicą na wiadukt nad torami kolejowymi i dalej w kierunku Suszca i Żor; od Suszca oraz Żor wjazd na obwodnicę na granicy Pszczyny i gminy Suszec i potem na węźle przejazd nad torami kolejowymi i zjazd estakadą w kierunku Bielska Białej lub przejazd wiaduktem nad DK 1 i "ślimakiem" w lewo, a potem wjazd na DK 1 w kierunku Katowic; od Bielska-Białej przejazd DK 1 pod wiaduktem, wjazd na "ślimaka" w prawo, przejazd wiaduktem nad DK 1 i torami kolejowymi i dalej w kierunku Suszca i Żor.

(reb) / Tygodnik Echo

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.