Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 21 listopada 2013
  • 24 listopada 2013
  • wyświetleń: 30778

Wrona buduje, ale zezwolenia brak

Właściciel zakładu "Wrona" rozpoczął budowę trzech boksów na pomiot kurzy bez wymaganych prawem formalności. Tę informację potwierdziły dwie kontrole przeprowadzone na terenie przedsiębiorstwa przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Pszczynie.

Wrona
Trwa budowa trzech boksów na pomiot kurzy, ale - jak wykazała kontrola - bez wymaganych prawem formalności. · fot. Stowarzyszenie Na rzecz Pszczyny


Kontrole w zakładzie odbyły się 8 oraz 20 listopada. W pierwszej udziału nie wziął właściciel firmy ani jego pełnomocnik, dlatego konieczna była druga o charakterze uzupełniającym.

Obie potwierdziły, że na terenie przedsiębiorstwa prowadzone są roboty budowlane, o których mieszkańcy alarmowali na zebraniu zorganizowanym przez stowarzyszenie "Na rzecz Pszczyny" 30 października w Szkole Podstawowej nr 2.

Na obecnym etapie postępowania trwają czynności wyjaśniające.

- Między innymi zostaną wysłane pisma do burmistrza Pszczyny z wnioskiem o wydanie wyrysu i wypisu z planu zagospodarowania przestrzennego dotyczących przedmiotowego terenu oraz z wnioskiem o zajęcie stanowiska w sprawie konieczności bądź jej braku uzyskania przez inwestora decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia potrzebnej przy ewentualnej legalizacji inwestycji - tłumaczy Mariusz Kozik, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Jak dodaje, organ nadzoru budowlanego zobowiązany jest po zbadaniu zgodności inwestycji z planem zagospodarowania do prowadzenia czynności legalizacyjnych.

- W przypadku gdy inwestycja nie jest zgodna z planem zagospodarowania i obowiązującymi przepisami w sposób nie dający się doprowadzić do zgodności z nimi, bądź Inwestor nie przedstawi w określonym terminie wymaganych dokumentów, ewentualnie nie zapłaci opłaty legalizacyjnej, organ nadzoru budowlanego wydaje nakaz rozbiórki obiektu - wyjaśnia Mariusz Kozik. - Dodatkowo na podstawie art. 90 ustawy Prawo budowlane zostanie skierowane zawiadomienie o prowadzeniu inwestycji bez wymaganych formalności do Prokuratury Rejonowej w Pszczynie - dodaje.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.