Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 18 listopada 2013
  • 21 listopada 2013
  • wyświetleń: 20176

Pożar w pszczyńskim szpitalu

Pięć jednostek straży pożarnej gasiło pożar, który w poniedziałek rano wybuchł w pszczyńskim szpitalu. Interwencja trwała ponad dwie godziny.

Około 5.50 wybuchł pożar w pomieszczeniu magazynowym, przeznaczonym na odpady komunalno-medyczne. Bardzo szybko w sąsiednich pomieszczeniach doszło do zadymienia.

Po zauważeniu dymu poinformowano Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, która na teren szpitala wysłała cztery jednostki ratowniczo-gaśnicze, zadysponowano także zastęp OSP Łąka.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ugasili ogień i przystąpili do kontroli i pomiarów stężeń produktów spalania na wszystkich kondygnacjach szpitala. Na szczęście nie stwierdzono zagrożeń skutkujących potrzebą ewakuacji pacjentów i personelu medycznego.

Pożar w pszczyńskim szpitalu - 18.11.2013 · fot. KP PSP Pszczyna


Spalone materiały zostały wyniesione na zewnątrz budynku i przelane wodą. Wszystkie pomieszczenia parteru, piwnicy oraz klatkę schodową oddymiono i przewietrzono oraz ponownie dokonano pomiarów na obecność szkodliwych produktów spalania.

Działania zakończono około godziny 8.20.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.