Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 7 listopada 2013
  • 8 listopada 2013
  • wyświetleń: 8640

S1 w Miedźnej: wariant H możliwy

Wójt Miedźnej Bogdan Taranowski jest w stanie zgodzić się na nowy wariant H drogi ekspresowej S1 przez nasz powiat. Zaznacza jednak, że będzie to możliwe po wprowadzeniu drobnych korekt w projekcie.

S1
Orientacyjny przebieg wariantu hybrydowego drogi S1 · fot. UG Miedźna


Pismo wójta Miedźnej w sprawie drogi S1

Wójt został poproszony o zaopiniowanie orientacyjnego wariantu hybrydowego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Katowicach.

W odpowiedzi na przedstawioną propozycję nowego przebiegu drogi S1 wójt uznał propozycję za zdecydowanie mniej kolizyjną, aczkolwiek przesłał też listę warunków, które muszą zostać spełnione, by skorygowany wariant hybrydowy miał szansę na akceptację gminy.

Przede wszystkim konieczne jest wykonanie bezkolizyjnego w miejscu przyszłego przecięcia drogi S1 z drogą relacji Wola-Miedźna. Dzięki temu mieszkańcy mogliby łatwo włączyć się do ruchu na nowej trasie oraz byłoby dobrym rozwiązaniem dla strefy ekonomicznej w Woli.

Wójt za warunek konieczny uznał także odsunięcie osi drogi ekspresowej od osiedla WII (o minimum 500 metrów) i równoczesne zabezpieczenie tego osiedla przed hałasem. Prosi również o dokonanie korekty trasy w celu wykluczenia wyburzeń w Gilowicach (ulice Kaczeńców i Leśna) oraz w Górze (w rejonie ulicy Babudy).

Ostatnim warunkiem jest zaprojektowanie bezkolizyjnego skrzyżowania S1 z Międzynarodową Trasą Rowerową Greenways Kraków - Morawy - Wiedeń.

Na koniec swojej odpowiedzi wójt zaznacza, że taki projekt zostanie poddany konsultacjom społecznym.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.