Siatkarki pszczyńskiego PLKS zwyciężyły w drugim meczu play-off
z zespołem akademiczek z Częstochowy 3:0 (25:8, 25:20, 25:22).

W niedzielnym meczu siatkarki PLKS Pszczyna zagrały w składzie:
Katarzyna Bartlak, Agnieszka Mitręga, Joanna Pyrek, Aleksandra Filip, Sandra Szczygioł/K/, Agata Turbak, Marta Kędzia/libero/ oraz Angelika Wardęga, Paulina Dyc
trener: Jarosław Bodys
fizjoterapeuta: Borys Legierski

Po sobotniej porażce siatkarki pszczyńskiego PLKS przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane. Od początku pierwszej partii uzyskały przewagę. Zagrywki Agnieszki Mitręgi, Aleksandry Filip oraz Sandry Szczygioł siały popłoch w szeregach akademiczek. Już na początku seta prowadziły 9:2. Pszczynianki zdominował grę w pierwszym secie. Przeciwniczki nie mogły przeciwstawić się bardzo dobrej grze siatkarek PLKS. Rozgromiły w pierwszej odsłonie zespół z Częstochowy 25:8.\
Drugi set rozpoczął się od dobrej gry gospodyń. Przy stanie 14:10 dla AZS pszczynianki po kilku udanych zagrywkach i atakach szybko doprowadziły do stanu 21:14 dla PLKS. W końcówce zespół Politechniki Częstochowa zdobył jeszcze kilka punktów, ale to nasze zawodniczki zakończyły seta zwycięstwem 25:20.

Trzecia partia była już bardziej wyrównana, a oba zespołu szły punkt za punkt. W końcówce seta pszczynianki uzyskały jednak przewagę punktową i zakończyły seta 25:22.

W trakcie meczu na zmiany wchodziły: Angelika Wardęga oraz Paulina Dyc

Cały mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem PLKS 3:0.
Stan rywalizacji 1:1. Oba zespoły mają już zapewniony udział w turnieju półfinałowym o wejście do I ligi siatkówki kobiet. Wszystkich sympatyków siatkówki zapraszamy 4 i 5 maja do hali POSiR w Pszczynie. Oba mecze zostaną rozegrane o godzinie 17:00.