Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 26 listopada 2012
  • 29 listopada 2012
  • wyświetleń: 9910

Trwa remont drogi do Suszca

W czwartek zmieniona została organizacja ruchu na drodze wojewódzkiej 935 w Kobielicach i Radostowicach.

W związku z remontem drogi, od końca sierpnia wprowadzony jest tam ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. W najbliższy czwartek sterowanie ruchem przejmą pracownicy wykonawcy remontu. Od czwartku (29 listopada) do niedzieli (2 grudnia), na remontowanym odcinku drogi układana będzie masa bitumiczna.

Remont DW935 - 23 listopada 2012
Remont DW935 - 23.11.2012 · fot. ZDW Katowice


To końcowe prace na tym, liczącym prawie 3 kilometry, odcinku DW 935, od skrzyżowania z ul. Kościelną i Jana Pawła II w Kobielicach do przyszłego skrzyżowania zbudowaną właśnie północną obwodnicą Pszczyny, na granicy miasta z gminą Suszec. Koszt inwestycji to około 13 milionów.

Remont DW935 - 19 listopada 2012
Remont DW935 w Radostowicach i Kobielicach - 19.11.2012 · fot. pless.pl


W ramach remontu wymienione zostały wszystkie warstwy konstrukcyjne drogi, a w miejscach zbyt słabej nośności gruntu, wzmocniono go. Zbudowano także nowe chodniki i system odwodnienia drogi. Zakończenie remontu drogi przewiduje się na koniec tego roku. Bowiem po zakończeniu układania warstw bitumicznych pozostaną do wykonania jeszcze drobne prace kosmetyczne i porządkowe. Potrzeba też około dwóch tygodni na badania techniczne i odbiór robót.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.