Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 26 listopada 2012
  • 27 listopada 2012
  • wyświetleń: 10324

Obwodnica zgodnie z planem

Ułożono pierwsze warstwy mas bitumicznych na budowie północnej obwodnicy Pszczyny. Dodatnie temperatury, stosunkowo wysokie jak na drugą połowę listopada, pozwoliły na wykonanie tych robót - podał Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Firma Strabag informuje, że roboty przebiegają zgodnie z planem. Budowa drogi o długości nieco ponad 4 km, która połączy DK 1 z DW 935 na granicy Pszczyny i gminy Suszec, rozpoczęła się z początkiem czerwca.

Budowa obwodnicy - 23.11.2012 · fot. ZDW Katowice


Wykonawca wzniósł już korpus drogowy obwodnicy na znacznej długości jej planowanego przebiegu. Do wybudowania w przyszłym roku pozostały jeszcze cztery wiadukty. Przebudowywana jest istniejąca infrastruktura techniczna na trasie obwodnicy. Powstaną dwa nowe skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, które umożliwią połączenie obwodnicy z istniejącą siecią drogową w tym rejonie.

Wcześniej rozpoczęła się budowa węzła obwodnicy z DK 1. Powstały podpory wiaduktu oraz wjazdów i zjazdów z niego. Trwa montaż zbrojenia tych konstrukcji.

Cała obwodnica gotowa ma być na przełomie października i listopada przyszłego roku. Jej koszt wyniesie niemal 106,9 mln złotych.

new / pless.pl, źródło: ZDW Katowice

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.