pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 30 grudnia 2010
  • wyświetleń: 5889

(Po)świąteczne turnieje

W poświąteczny poniedziałek i wtorek w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie gościły silne drużyny z naszego województwa. Mali piłkarze z Katowic, Rudy Śląskiej, Chorzowa, Tychów, Czechowic i Żor rywalizowali w czterech turniejach z graczami UKSu Centrum Pszczyna. W każdej kategorii wiekowej od siedmio do dziesięciolatków rozegrano jeden turniej.

(Po)świąteczne turnieje
oraz dzięsięciolatkowie i...


(Po)świąteczne turnieje
...dziewięciolatkowie


Pierwszego dnia rywalizowały drużyny z roczników 2003 i 2002. W najmłodszej grupie najsilniejsza okazała się ekipa Pioniera Tychy, która dość gładko ograła wszystkich grupowych rywali. Siedmiolatkowie z UKSu Centrum Pszczyna wypadli jednak bardzo dobrze. Co prawda w pierwszym meczu polegli z późniejszymi tryumfatorami, ale w dwóch kolejnych starciach okazali się zdecydowanie lepsi od tyskiego GKS-u i drużyny MOSM Tychy.

Ostatecznie na trzeciej pozycji zawody ukończyła drużyna GKSu Tychy, w barwach której występował najlepszy bramkarz turnieju Ksawery Krupa. Wśród strzelców wyróżnienie trafiło do zawodnika gospodarzy Macieja Stencla, który zdobył cztery gole. Z kolei najlepszym zawodnikiem wybrany został gracz tryumfatorów Filip Kołodziej.

Drużyna UKS-u Centrum U-7 zagrała w składzie:
Kokot Blażej, Stebel Paweł, Klim Michał, Orzechowski Dawid, Wojciech Dorian, Malcharek Maksymilian, Dziakiewicz Bartosz, Wrona Wiktor, Zientek Kacper, Pokorny Michał, Ożóg Michał, Stencel Maciej, Wojciech Ksawery. Trener: Tomanek Ryszard.

Wyniki turnieju w kategorii U-7
UKS Centrum – Pionier Tychy 0:3 (0:0)
MOSM Tychy - UKS GKS Tychy 0:1 (0:1)
UKS Centrum – UKS GKS Tychy 4:0 (1:0)
(bramki: Klim Michał, Stencel Maciej, Stebel Paweł, Zientek Kacper)
MOSM Tychy – Pionier Tychy 0:2 (0:2)
UKS Centrum – MOSM Tychy 3:0 (0:0)
(bramki: Stencel Maciej x 3)
UKS GKS Tychy – Pionier Tychy 2:4 (1:1)

Tabela U-7
1. Pionier Tychy 9 9:2
2. UKS Centrum Pszczyna 6 7:3
3. UKS GKS Tychy 3 3:8
4. MOSM Tychy 0 0:6

Nieco mniej szczęścia miała drużyna z rocznika 2002. Tu podobnie jak młodsi koledzy już w pierwszym meczu przyszło im się mierzyć z późniejszymi tryumfatorami zespołem Stadionu Śląskiego. Chorzowski zespół okazał się zdecydowanie najsilniejszy i bez większych kłopotów pokonał także dwóch kolejnych rywali i z kompletem punktów wygrał cały turniej.

W drugim swoim grupowym starciu drużyna Centrum U-8 długo udanie powstrzymywała ataki bardzo dobrze dysponowanej drużyny z Rudy Śląskiej. Ostatecznie jednak twierdza strzeżona przez Piotra Kościelnego padła trzy minuty przed końcem spotkania i stało się jasne, że UKS może powalczyć już tylko o trzecie miejsce. W starciu o miejsce na ‘pudle’ pszczynianie pokonali swoich rówieśników z Żor i ostatecznie zakończyli zmagania na trzecim miejscu.

Drużyna UKS-u Centrum U-8 zagrała w składzie:
Sobek Oskar, Nachyła Jakub, Sporysz Dawid, Bernard Bartosz, Beberok Kacper, Leśniewski Jakub, Sojka Kamil, Kościelny Piotr, Wieciech Dominik, Goralczyk Adam, Lazar Dawid, Mizera Jakub. Trener : Pic Łukasz.

Na wyróżnienie wśród bramkarzy zasłużył Piotr Kościelny reprezentujący barwy UKSu Centrum Pszczyna. Najlepszym snajperem został z kolei piłkarz zwycięskiej drużyny z Chorzowa Michał Barć, który aż ośmiokrotnie pokonywał bramkarza rywali. Najlepszym graczem pszczyńskiego turnieju wybrany został z kolei gracz Gwiazdy z Rudy Śląskiej Dawid Cieszewski.

Wyniki turnieju w kategorii U-8
UKS Centrum - K.S. Stadion Śląski 0:5 (0:3)
Gwiazda Ruda Śląska- K.S. Żory 3:1 (1:0)
UKS Centrum - Gwiazda Ruda Śląska 0:2 (0:0)
K.S. Żory – K.S. Stadion Śląski 0:4 (0:1)
UKS Centrum - K.S. Żory 2:0 (1:0)
(bramki: Bernard Bartosz x2)
K.S. Stadion Śląski - Gwiazda Ruda Śląska 3:1 (1:1)

Tabela U-8
1. K.S. Stadion Śląski Chorzów 9 12:1
2. Gwiazda Ruda Śląska 6 6:4
3. UKS Centrum Pszczyna 3 2:7
4. K.S. Żory 0 1:9

Pamiątkowe puchary i statuetki młodzi piłkarze odebrali z rąk Wicestarosty Pszczyńskiego Henryka Kolarczyka oraz Dyrektora POSiR-u Macieja Stiebera.

Na koniec pierwszego dnia rywalizacji w hali POSiR-u odbyło się towarzyskie spotkanie finałowe, w którym mistrz U-7 podejmował najlepszą drużynę ośmiolatków. Rozpoczęło się dość sensacyjnie i po pięciu minutach młodsza drużyna z Tychów prowadziła 2:0. Szybko jednak zespół Stadionu Śląskiego opanował sytuację i ostatecznie wygrał bardzo pewnie 6:2.

W przerwach między meczami młodzi zawodnicy nie mogli się nudzić. Mogli bowiem poruszać się na przygotowanej przez organizatorów trampolinie, pograć w piłkarzyki czy też sportowe gry na konsoli Wii.

Dzień później przyszła kolej na drużyny z rocznika 2001 i 2000. A wszystko rozpoczęło się niemal analogicznie jak dzień wcześniej. Dzisięciolatkowe z UKSu zmierzyli się z późniejszymi zwycięzcami tej kategorii wiekowej drużyną UMKSu Trójka Czechowice Dziedzice. Prowadzona przez Mariusza Maławego drużyna miała co prawda przewagę przez cały mecz, ale dobre spotkanie w bramce rozegrał Kamil Świder, zaś w ataku skuteczni byli koledzy i zespół z Pszczyny wygrał 2:1. Jak się wkrótce okazało były to dobre złego początki.

W drugim swoim spotkaniu sytuacja się bowiem odwróciła. Tym razem ogromną przewagę miała drużyna UKS-u Centrum a zwycięsko z rywalizacji wyszli rywale z GKSu. Tyszanie zagrali niezwykle skutecznie wykorzystując niemal wszystkie swoje okazje bramkowe. Co ciekawe wcześniej tyzan pokonał GKS Katowice, zaś zespół z Katowic musiał uznać wyższość Trojki z Czechowic i po dwóch seriach gier wszystkie drużyny miały na swoim koncie po jednej wygranej.

W decydujących meczu UMKS nie dał szans tyskiemu GKSowi i musiał czekać co zrobią rywale z Pszczyny i Katowic. Stawką ostatniego meczu w turnieju była zatem wysoka. UKS Centrum Pszczyna w pierwszej odsłonie spotkania z katowicką ‘Gieksą’ prezentował się dobrze i gdyby nie fatalna skuteczność napastników mógł, a nawet powinien objąć prowadzenie. Niestety do przerwy gole nie padły. Tuż po zmianie stron katowiczanie przeprowadzili skuteczna akcję i postawili gospodarzy pod ścianą. Porażka oznaczała bowiem dopiero czwarte miejsce. Bardziej ofensywna gra Centrum sprawiła, że rywale mieli coraz więcej miejsca na skuteczne ataki, co też szybko zaowocowało stratą kolejnych goli. Wygrana GKSu najbardziej ucieszyła Trójkę z Czechowic, która dzięki temu tryumfowała w turnieju o Puchar Starosty Pszczyńskiego w futsalu U-10, a druga w tabeli drużynę z Katowic udało się wyprzedzić wygraną w bezpośrednim meczu. Podobna sytuacja miała w rywalizacji o miejsce trzecie. Najniższe miejsce na podium zajęła drużyna GKSu Tychy, która z kolei mając tyle samo punktów co gospodarze wyprzedziła zespół UKS-u Centrum wgrywając z nim bezpośredni mecz.

Ku pokrzepieniu serc najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik pszczyńskiej drużyny Kamil Świder, który we wszystkich meczach prezentował bardzo dobra dyspozycję. Wśród strzelców brylował z kolei Jakub Zontek z UMKSu Trójka Czechowice Dziedzice. Najlepszym zawodnikiem wybrany został z kolei gracz GKSu Katowice Michał Smolczyk.

Drużyna UKS-u Centrum U-10 zagrała w składzie:
Świder Kamil, Biegier Michał, Wala Mateusz, Orzechowski Sebastian, Noga Piotr, Szromek Dawid, Mąka Łukasz, Pustelnik Kamil, Pustelnik Fabian, Pławecki Szymon. Trener: Bałuch Wojciech.

Wyniki turnieju w kategorii U-10
UKS Centrum – UMKS Trójka Czechowice 2:1 (1:0)
(bramki: samobójcza, Mąka Łukasz)
GKS Tychy - GKS Katowice 0:3 (0:1)
UKS Centrum – GKS Tychy 1:3 (0:2)
(bramka: Noga Piotr)
GKS Katowice – UMKS Trójka Czechowice 0:1 (0:0)
UMKS Trójka Czechowice – GKS Tychy 4:0 (2:0)
UKS Centrum - GKS Katowice 0:3 (0:0)

Tabela U-10
1. UMKS Trójka Czechowice 6 6:2
2. GKS Katowice 6 6:1
3. GKS Tychy 3 3:8
4. UKS Centrum Pszczyna 3 3:7

Powody do zadowolenia mieli zaś zawodnicy UKS-u Centrum w rywalizacji z dziewięciolatkami. Już w pierwszym meczu gospodarze rozbili zespół Chrzciciela z Tychów aż 9:0 prezentując naprawdę bardzo dobrą piłkę od pierwszej do ostatniej minuty.
W drugim spotkaniu czekał na pszczynian jednak zimny prysznic. Znakomitą formę we wtorkowym turnieju prezentowali bowiem zawodnicy katowickiego Rozwoju. Zespół Sławomira Mogliana wykorzystał słabsze chwile UKSu i wygrał pewnie. Kierowani przez Mateusza Bałucha mali piłkarze szybko się jednak odbudowali i już w następnym meczu pokazali, że w piłkę grać potrafią. W starciu z GKSem Katowice pszczyńska drużyna zagrała niezwykle ambitnie i walecznie (czego zabrakło we wcześniejszy meczu) i to przyniosło trzybramkowe prowadzenie, które w konsekwencji dało drugie miejsce w turniejowych zmaganiach. Swoją dominację wśród dziewięciolatków potwierdził w ostatnim meczu Rozwój, który wygrał ostatni mecz i z kompletem zwycięstw tryumfował w kategorii U-9. Na trzeciej pozycji rywalizację ukończyła drużyna GKSu Katowice.
Do sukcesu pszczyńskiej drużyny bez wątpienia przyczynił się Kamil Sikora, który wygrał rywalizację wśród bramkarzy. Swój prymat udowodnili zaś piłkarze Rozwoju Katowice, do rąk których trafiły statuetki dla najlepszego strzelca, którą odebrał Bartosz Marchewka oraz Najlepszego zawodnika, którym wybrany został Patryk Gembicki.

Drużyna UKS-u Centrum U-9 zagrała w składzie:
Rom Patryk, Paszek Marcin, Zjawiński Łukasz, Kokot Wojciech, Mizea Patryk, Kumor Franciszek, Kulicki Tomasz, Wybrańczyk Kacper, Sikora Kamil. Trener: Bałuch Mateusz.

Wyniki turnieju w kategorii U-9
UKS Centrum – Chrzciciel Tychy 9:0 (4:0)
(bramki: Rom Patryk x2, Wybrańczyk Kacper x2, Zjawiński Łukasz x2, Paszek Marcin x3)
GKS Katowice - Rozwój Katowice 1:4 (1:3)
UKS Centrum – Rozwój Katowice 2:7 (0:3)
(bramki: Rom Patryk, Zjawiński Łukasz)
GKS Katowice - Chrzciciel Tychy 3:1 (2:1)
UKS Centrum – GKS Katowice 3:0 (1:0)
(bramki: Rom Patryk, Zjawiński Łukasz, Wybrańczyk Kacper)
Chrzciciel Tychy - Rozwój Katowice 0:4 (0:2)

Tabela U-9
1. Rozwój Katowice 9 15:3
2. UKS Centrum Pszczyna 6 14:7
3. GKS Katowice 3 4:8
4. Chrzciciel Tychy 0 1:16

Towarzyski finał:
Rozwój Katowice – UMKS Trójka Czechowice 0:2

Pamiątkowe puchary i wyróżnienia oraz gratulacje młodzi piłkarze odebrali z rąk Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy oraz reprezentanta Polski i katowickiego GKSu Przemyslawa Pitrego.

www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2367class=dodaj target=_blank> >>> ZOBACZ OBSZERNĄ FOTORELACJĘ Z TURNIEJOWYCH ZMAGAŃ <<<

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę oraz osobom, które włączyły się w przygotowanie świątecznych zmagań najmłodszych piłkarzy. Szczególne podziękowania dla rodziców i wolontariuszy, którzy pomagali w trakcie całych dwudniowych zmagań.

Dziękujemy!
UKS Centrum Pszczyna & POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.