pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 25 grudnia 2010
  • wyświetleń: 7098

Świąteczne Turnieje na POSiRze

W ostatnim czasie zawodnicy trenujący w Uczniowskim Klubie Sportowym Centrum Pszczyna uczestniczyli w kilku turniejach i meczach towarzyskich. Niemal po każdej takiej konfrontacji młodzi zawodnicy mogli mieć spore powody do zadowolenia.

Świąteczne Turnieje na POSiRze
Wszystkie druzyny UKS-u Centrum zagrają w Świątecznych turniejach o Puchar Starosty


Na zakończenie piłkarskiego roku 2010 zawodnicy trenujący w UKS Centrum zagrają jeszcze w jednym turnieju. Po świętach w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie wszystkie cztery grupy treningowe UKS-u zmierzą się w Świątecznym Turnieju o Puchar Starosty Pszczyńskiego.

Zaproszenia do udziału w zmaganiach przyjęły takie zespoły jak: GKS Katowice, GKS Tychy, Gwiazda Ruda Śląska, Stadion Śląski, MRKS Czechowice, Chrzciciel Tychy, Rozwój Katowice, MOSM Tychy, KS Żory, Pionier Tychy.

W ciągu dwóch dni zmagań (w poniedziełek 27 grudnia zagrają zawodnicy z rocznika 2003 i 2002, a we wtorek 28 grudnia młodzi piłkarze 2001 i 2000) gwarantujemy wiele emocji sportowych, a także radości z gry, którą prezentują dzieci.

Zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej w wykonaniu namłodszych do odwiedzenia hali POSiRu w poniedziełek i wtorek już od godzin porannych. Szczegółowy harmonogram gier na stronie: www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2337 class=dodaj target=_blank>www.posir.pszczyna.pl.

Organizatorem turniejów jest Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie oraz UKS Centrum Pszczyna.

-------------------------------------------------------------------------

Turniej o Puchar Prezesa GKS Pniówek Pawłowice

W niedzielę 28 listopada po rozgrywkach Ligi Maluchów www.posir.pszczyna.pl/?page=article&pid=2231 class=dodaj target=_blank> (informacja o tym turnieju tutaj) . na hali w Pawłowicach rozegrany został turniej o Puchar Prezesa GKSu Pniówek Pawłowice w kategorii żaków. Niezwykle gościnni okazali się gospodarze, którzy zjęli w rozgrywkach trzecie miejsce. Dwie pierwsze lokaty przypadły zespołom UKSu Centrum Pszczyna. Co ciekawe z końcowego tryumfu cieszyli się podopieczni Mateusza Bałucha, czyli chłopcy z rocznika 2001. W bezpośrednim starciu pszczyńskich drużyn padł remis, a jako, że drużyna dziesięciolatków straciła wcześniej punkty z pierwszą drużyną z Pawłowic, w ostatecznym rozrachunku o dwa punkty wyprzedziła swoich starszych kolegów.

Komplet wyników turnieju żaków o Puchar Prezesa
GKS Pniówek Pawłowice 28.11.2010

GKS Pniówek Pawłowice I – GKS Pniówek Pawłowice II 3-0
LKS Goczałkowice – UKS Centrum Pszczyna 2000 1-4
Łukasz Mąka 2, Piotr Noga 2
UKS Centrum Pszczyna 2001 – GKS Pniówek Pawłowice II 6-1
Patryk Rom 3, Kacper Wybrańczyk, Łukasz Zjawiński, Kacper Bieszczad
GKS Pniówek Pawłowice I – UKS Centrum Pszczyna 2000 1-1
Piotr Noga
LKS Goczałkowice - UKS Centrum Pszczyna 2001 0-1
Patryk Mizera
GKS Pniówek Pawłowice II – UKS Centrum Pszczyna 2000 1-5
Mateusz Wala 2, Piotr Noga, Szymon Pławecki, Dawid Szromek
GKS Pniówek Pawłowice I – LKS Goczałkowice 0-0
UKS Centrum Pszczyna 2001 - UKS Centrum Pszczyna 2000 2-2
Łukasz Zjawiński, Kacper Wybrańczyk – Mateusz Wala, Łukasz Mąka
GKS Pniówek Pawłowice II - LKS Goczałkowice 0-0
GKS Pniówek Pawłowice I - UKS Centrum Pszczyna 2001 0-1
Łukasz Zjawiński

Tabela turnieju w Pawłowicach
1. UKS Centrum Pszczyna 2001 10 pkt. 10-3
2. UKS Centrum Pszczyna 2000 8 pkt. 12-5
3. GKS Pniówek Pawłowice I 5 pkt. 4-2
4. LKS Goczałkowice 2 pkt. 1-5
5. GKS Pniówek Pawłowice II 1 pkt. 2-14

Nagrody indywidualne trafiły także dla zawodników UKS-u Centrum. Królem strzelców został zawodnik starszej ekipy - Piotr Noga, zaś Najlepszym Zawodnikiem został graczu drużyny U-9 Łukasz Zjawiński.

Składy drużyn:
UKS Centrum Pszczyna 2001

Kamil Sikora, Patryk Mizera, Wojtek Kokot, Patryk Rom, Kacper Wybrańczyk, Łukasz Zjawiński, Bartek Maj, Kacper Bieszczad,

UKS Centrum Pszczyna 2000
Sławomir Piech, Mateusz Wala, Sebastian Orzechowski, Piotr Joniak, Szymon Pławecki, Łukasz Mąka, Dawid Szromek, Piotr Noga, Kamil Świder.


------------------------------------------------------------------------

Turniej o Puchar Prezesa UMKS Trójka Czechowice Dziedzice

Dziewięciolatkowie w niedziele 5 grudnia pojechali z kolei do Czechowic na silnie obsadzony turnieju o Puchar Prezesa UMKS Trójka Czechowice Dziedzice. A jak grali młodzi piłkarze za Wisłą? Szczegóły rozegranych spotkań poniżej:

UKS Czechowice - UKS Pszczyna 2001 6:2
Pierwszy mecz i niestety nasi zawodnicy chyba jeszcze się nie rozbudzili co wykorzystali starsi koledzy z Czechowic. Już po 3 min wygrywali 3:0. Parę błędów w obronie, ale druga część spotkania już znacznie lepsza, Bramki dla UKS Centrum zdobyli Łukasz Zjawiński i Patryk Rom. Jednak mecz zakończył się wysoka porażką.

UKS Centrum 2001 - Promotor Zabrze 2:1
Po słabym pierwszym meczu UKS nie był faworytem przed meczem, ale pokazaliśmy że jednak w piłkę potrafimy grać co potwierdza wygrana po bardzo dobrym meczu ze starszymi kolegami z Zabrza. Bramki zdobyli Łukasz Zjawiński i Kacper Wybrańczyk.

UKS Centrum 2001 - GKS Tychy 3:2
Kolejny dobry mecz, Duża przewaga drużyny z Pszczyny oraz dobra gra całego zespołu. 3 bramki zdobył Łukasz Zjawiński.

UKS Centrum 2001 - Gwiazda Ruda Śląska 3:2
Mecz od którego zależało to kto odniesie zwycięstwo w tym turnieju i jedyny mecz z chłopakami również z rocznika 2001. Gra była bardzo wyrównana a mecz stał na wysokim poziomie. Niestety bardzo nerwowa końcówka meczu i niespotykana sytuacja na boisku trochę przyćmiły zwycięstwo naszej drużyny. Najpierw kontuzji nabawił się Kamil Sikora ale dograł mecz do końca mimo spuchniętego biodra. Sędzia nie usłyszał syreny kończące mecz i mimo protestów zawodników kontynuował spotkanie. Niestety wtedy Gwiazda zdobyła bramkę, organizator jednak nie uznał tej bramki, ale to jest duża zasługa naszych kibiców i rodziców zawodników, którzy postanowili interweniować u sędziego i organizatora. Bramki w tym meczu strzelał Patryk Mizera i Łukasz Zjawiński 2.

Turniej zakończył się zwycięstwem UKS Centrum Pszczyna 2001 a królem strzelców został Łukasz Zjawiński.
Drugie miejsce zajęli gracze gospodarzy UMKS Trójka Czechowice Dziedzice, zaś trzecie miejsce przypadło zawodnikom Gwizdy z Rudy Śląskiej.

------------------------------------------------------------------------

Mecze towarzyskie i sparringowe

W czwartek 02 grudnia na hali przy Szkole Podstawowej nr 4 w Pszczynie zespół UKSu rozegrał sparingowy mecz z reprezentacją tamtejszej szkoły. Mimo, że mecz miał bardziej charakter gry treningowej mecz był bardzo zacięty. Ostatecznie jednak górą zespół UKS-u.

UKS Centrum 2001 - Reprezentacja SP nr 4 3:0
Bramki: Kacper Bieszczad, Jonasz Gawlik, Marcin Kaszok

Skład drużyny UKS Centrum: Tomasz Bojko, Kamil Kozubek, Nikodem Mirosław, Marcin Kaszok, Jonasz Gawlik, Kacper Bieszczad, Dawid Pjetrusa

Dzień później, tj. piątek 03 grudnia ta sama drużyna miała kolejną szansę do przećwiczenia kilku elementów gry oraz możliwość lepszego zgrania, doszło bowiem do towarzyskiej potyczki UKS-u z ekipą Orłów Mirosława K.Także i tym razem drużyna trenująca pod okiem Mateusza Bałucha wyszła zwycięsko z tej konfrontacji.

UKS Centrum 2001 - Orły Mirosława K. 6:2
Bramki: Mateusz Różycki 3, Kacper Bieszczad, Marcin Kaszok, Kamil Kozubek

Skład drużyny UKS Centrum: Tomasz Bojko, Kamil Kozubek, Nikodem Mirosław, Marcin Kaszok, Mateusz Różycki, Kacper Bieszczad, Dawid Pjetrusa

------------------------------------------------------------------------

Klubowe Mistrzostwa Powiatu

W niedzielę 19 grudnia drużyny UKS Centrum rywalizowały na hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie w finałowych grach Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w kategorii żaków. Tutaj obie drużyny (rocznik 2001 i 2000) udział zapewniły sobie w turniejach eliminacyjnych rozegranych w sobotę 4 grudnia, wygrywając swoje grupy.

Losy mistrzostwa miały rozstrzygnąć się pomiędzy zespołami UKS-u Centrum, ale szyki pszczynianom chcieli pokrzyżować gracze Sokoła Wola. Turniej od mocnego uderzenia – wygranej 4:0 ze Studzienicami, rozpoczęła młodsza ekipa UKS-u Centrum. Ich starsi koledzy wygrali 1:0 z wolanami, ale w następnym spotkaniu niespodziewanie ulegli 0:1 Studzienicom. Tymczasem drugą wygraną, tym razem 1:0 nad Sokołem, odniosła młodsza drużyna z Pszczyny i wyrosła na głównego faworyta rozgrywek. Zespołowi Mateusza Bałucha wystarczał więc remis w ostatnim meczu ze starszą drużyną z Pszczyny. Jednak ostatecznie bramki: Piotra Nogi, Mateusza Wali i Łukasza Mąki dały zwycięstwo 3:0 i tytuł mistrzowski ekipie UKS-u Centrum 2000.

Najlepszym zawodnikiem wybrany został gracz UKSu Centrum 2000 Sebastian Orzechowski, zaś najlepszym strzelcem Łukasz Zjawiński (UKS Centrum 2001).


UKS Centrum Pszczyna & POSiR Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.