pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 18 grudnia 2010
  • wyświetleń: 14840

Obwodnica w najbliższych latach

Budowa obwodnicy Pszczyny to jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszym powiecie i w województwie. Potwierdził to marszałek Adam Matusiewicz, który wspomniał o tym przedsięwzięciu podczas konferencji Zarządu Województwa i przedstawił go jako jeden z priorytetowych.

Z wypowiedzi marszałka wynika, że trasa miałaby zostać oddana do użytku w najbliższych czterech latach. Przypomnijmy, że do 15 październiku przygotowana miała zostać dokumentacja projektowa. Obwodnica "czeka" jeszcze na uzyskanie pozwolenia na budowę i decyzję środowiskową. Potem będzie można ogłosić przetarg, o ile Sejmik Samorządowy Województwa Śląskiego przyzna pieniądze na budowę.

Na północną obwodnicę miasta pszczynianie czekają od blisko 40 lat. W ambitnej wizji lat 70. trasa miała łączyć Racibórz, Rybnik, Żory, Pszczynę i Oświęcim. Miała być drogą ekspresową, dwujezdniową, o szerokości w liniach rozgraniczających 70 m. Tak decydowano w planach krajowych. W 1978 r. w takiej też formie została uwzględniona w planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Pszczyna.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.