pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 23 grudnia 2010
  • wyświetleń: 22128

Wmurowanie kamienia węgielnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj

Za nami:

20 grudnia w Piasku przy ul. Dworcowej odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej placówki Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pszczynie - Domu Kulejących Aniołów w Pszczynie

Wmurowanie kamienia węgielnego
Wmurowanie kamienia węgielnego przez Krystynę Fuławke, fot. UM Pszczyna


Wmurowanie kamienia węgielnego
Tak będzie wyglądał Dom Kulejących Aniołów w Piasku


To bardzo ważne wydarzenie w życiu Stowarzyszenia uświetnili swoją obecnością zacni goście - przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, sponsorzy i przyjaciele PSOUU, m.in.: Senator RP - pan Sławomir Kowalski, Burmistrz Miasta Pszczyna - pan Dariusz Skrobol, Starosta Pszczyński - pan Paweł Sadza.

Na uroczystości byli również obecni rodzice i podopieczni PSOUU oraz Zarząd, Dyrekcja
i pracownicy placówek Stowarzyszenia.

Poświęcenia kamienia węgielnego dokonał proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piasku - ks. Grzegorz Stephan. Poświęceniu towarzyszył pastor Kościoła Ewangelickiego w Pszczynie - ks. Jan Badura.

Wmurowanie kamienia węgielnego · fot. PSOUU Pszczyna


Po uroczystości na działce budowlanej, pani Krystyna Fuławka podziękowała gościom za obecność w tak wyjątkowej chwili oraz zaprosiła na poczęstunek do Domu Weselnego u Jabłońskich w Piasku. W tym miejscu składamy ogromne podziękowania na ręce właścicieli - Państwa Jabłońskich, którzy byli sponsorami tej imprezy, za życzliwość, wsparcie, zaangażowanie oraz przepyszne jedzenie!

Przed wszystkimi gośćmi, w ramach podziękowania za pomoc i wsparcie budowy Domu Kulejących Aniołów, wystąpili podopieczni PSOUU z Przedstawieniem Jasełkowym. Było również wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Ostatnim punktem programu była prezentacja multimedialna obrazująca historię działalności oraz plany na przyszłość Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność w tak ważnym dla Stowarzyszenia wydarzeniu. Dzięki Państwa pomocy, słowom otuchy i nadziei wierzymy, że nasz DOM będzie rozkwitał z każdym dniem i w końcu otworzy drzwi przed naszymi dziećmi...

Dziękujemy również wszystkim ludziom dobrego serca, którzy wspierają nasze poczynania związane z budową od 2007 r. To dzięki Państwa pomocy mury Domu Kulejących Aniołów wznoszą się z dnia na dzień coraz wyżej...

PSOUU Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Dom Kulejących Aniołów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Dom Kulejących Aniołów" podaj