pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 9 grudnia 2010
  • wyświetleń: 33281

Kto zastępcą burmistrza Pszczyny?

W najbliższych tygodniach powinniśmy poznać zastępcę lub zastępców nowo wybranego Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola. W kuluarach pojawiają się pierwsze nazwiska, czy któreś z nich się potwierdzi?

Zastępca burmistrza zrezygnował!
- Tomasz Drąszkowki nie będzie moim zastępcą - powiedział w przedwyborczej debacie Dariusz Skrobol.


Kto zastępcą burmistrza Pszczyny?
Józef Tetla, były Starosta Pszczyny, jest typowany jako ewentualny zastępca Dariusza Skrobola


Kto zastępcą burmistrza Pszczyny?
Maria Szostak jest postrzegana jako kandydatka na zastępcę burmistrza.


Do tej chwili nie wiadomo czy burmistrz Dariusz Skrobol będzie miał jednego czy dwóch zastępców. Decyzja w tej sprawie zapadnie najprawdopodobniej w styczniu.

Jedną z pierwszych osób, które typowano do roli zastępcy burmistrza był Tomasz Drąszkowski, który tę funkcję pełnił również w ostatnim czasie. Jednakże po samej rezygnacji z tego stanowiska w ostatnim czasie, słabym wyniku w wyborach samorządowych, a przede wszystkim deklaracji w debacie przedwyborczej na portalu pless.pl trudno spodziewać się, aby ta propozycja była nadal aktualna.

Kolejną osobą, która typowana jest do roli zastępcy burmistrza jest Józef Tetla, który od 2002 do 2010 roku był Starostą Powiatu Pszczyńskiego. Jest on równocześnie twórcą i założycielem Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego, z którego Dariusz Skrobol startował w tegorocznych wyborach.

Na "giełdzie nazwisk" pojawiła się w ostatnich dniach również kobieta, Maria Szostak. To żona dotychczasowego burmistrza Pszczyny Krystiana Szostaka, wieloletnia nauczycielka historii w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego. Podobnie jak Józef Tetla, Maria Szostak w wyborach została wybrana do Rady Powiatu.

Czy któraś z tych osób będzie zastępcą burmistrza, czy pojawi się ktoś inny, spoza wymienionej trójki? Przekonamy się wkrótce.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.