pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 7 grudnia 2010
  • wyświetleń: 14021

Fotoradary trafiły do prokuratury

W sprawie fotoradarów w Pszczynie zostanie wszczęte śledztwo - informuje Gazeta Wyborcza. Prokuratura sprawdzi czy strażnicy miejscy łamali prawo, wręczając mandaty kierowcom.

Fotoradary trafiły do prokuratury
Przykład przenośnego fotoradaru


Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez strażników miejskich z Pszczyny oraz nadzorujących ich pracę urzędników magistratu złożył Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski. Jest to efekt kontroli w pszczyńskiej straży miejskiej, podczas której badano okoliczności podpisania umowy, jaką Pszczyna zawarła z firmą z Pomorza na wynajem fotoradarów, oraz procedury nakładania mandatów przez strażników.

Nieprawidłowości dotyczyły m.in. powierzenia osobie nieuprawnionej selekcji i kwalifikowaniu zdjęć mogących stanowić dowód wykroczenia, a także sporządzenia notatek oraz dokumentacji procesowej zawierających dane osobowe.

Zwrócono również uwagę na nadmierną i nieuzasadnioną zwłokę w ujawnianiu wykroczeń od dnia popełnionego czynu oraz zastosowanie i przesłanie ponad półtorej tysiąca pouczeń do właścicieli pojazdów, bez wcześniejszego ustalenia czy byli oni sprawcami wykroczeń. W pojedynczych przypadkach stwierdzono nieprawidłowości w obszarze nakładania grzywien.

Krystian Szostak, dotychczasowy burmistrz Pszczyny, który podpisał umowę, przyznał "Gazecie", że w sprawie fotoradarów były "pewne niedociągnięcia". - Czasami trzeba jednak nagiąć prawo, aby ratować ludzkie życie. I jeśli dzięki fotoradarom udało się kogoś ocalić na naszych drogach, to powiem, że było warto - stwierdził. Zapewnił, że nikt nie działał w tej sprawie w złej wierze.

Dariusz Skrobol, który w niedzielę wygrał wybory w Pszczynie, zadeklarował na przedwyborczej debacie portalu pless.pl, że zamierza definitywnie zamknąć sprawę fotoradarów - www.wybory.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=20926&akt=1 target=_blank class=dodaj>zobacz.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.