pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 5 grudnia 2010
  • wyświetleń: 17334

Tak wyglądała Bażantarnia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj

Bażantarnia to kolejny charakterystyczny dla Pszczyny obiekt, którego wygląd na przestrzeni lat się zmienił. Zapraszamy do obejrzenia kolejnych fotografii z serii historycznych zdjęć naszego regionu.

Pałacyk myśliwski na terenie Bażantarni Fryderyka Erdmanna, wybudowany został około roku 1800 według projektu architekta Wilhelma Puscha. Pałacyk położony jest na wzniesieniu w Porębie.

Poręba_bażantarnia


poreba_bazantarnia_1_1910


Obecnie miejsce to jest celem przyjemnych rowerowych wycieczek, prowadzących od zamku Dziką Promenadą, Łącką Groblą, dalej przez Bażantarnię Jana Henryka, przez las i aleje.

poreba_bazantarnia_1_2006


Historyczne fotografie Pszczyny otrzymaliśmy od Czytelników pless.pl. Bardzo dziękujemy za udostępnienie materiałów. Przypominamy, że jeśli posiadacie ciekawe archiwalne zdjęcia naszego regionu i chcielibyście się nimi podzielić z innymi czytelnikami, to możecie nadsyłać je na adres redakcja@pless.pl.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj