pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 7 grudnia 2010
  • wyświetleń: 276965

Dariusz Skrobol nowym burmistrzem

Potwierdziły się nieoficjalne wyniki, które publikowaliśmy w niedzielę wieczorem. Nowym burmistrzem Pszczyny, już oficjalnie, został Dariusz Skrobol. Kandydat Pszczyńskiego Porozumienia Samorządowego uzyskał w drugiej turze wyborów 53,58% głosów. Na Mirosława Krausa, kandydata Platformy Obywatelskiej, głosowało 46,42% mieszkańców gminy Pszczyna.

Podziękowania Dariusza Skrobola
Dariusz Skrobol został nowym burmistrzem Pszczyny. Głosowało na niego 6532 mieszkańców gminy Pszczyna


Szczegółowe wyniki głosowania w obwodowych komisjach, źródło: PKW

Sondaż wyborczy portalu pless.pl okazał się więc bezbłędny. Przypomnijmy, że w ankiecie, która została przeprowadzona na pless.pl w minioną środę i czwartek, Dariusz Skrobol uzyskał 53% głosów, a Mirosław Kraus 47%.

Frekwencja w niedzielnych wyborach była na niskim poziomie, wyniosła tylko 30,58%.

W sumie do urn wybrało się 12294 mieszkańców gminy Pszczyny z ponad 40 tysięcy uprawnionych do głosowania. Na Dariusza Skrobola swój głos oddało - 6532 wyborców, a na Mirosława Krausa - 5658. Dla porównania, w wyborach które odbyły się 22 listopada, frekwencja była wyższa o prawie 16 punktów procentowych (46,46%). Wtedy do urn poszło o 6364 więcej osób.

Analizując poszczególne obwodowe komisje, Dariusz Skorbol największe poparcie uzyskał w Rudołtowicach (80,42% głosów) i Ćwiklicach (74,82% głosów). Mirosław Kraus zdecydowanie wygrał w Czarkowie (60,53% głosów) i Wiśle Małej (59,90% głosów). Jak rozkładały się szczegółowo głosy (ilościowo i procentowo) w obwodowych komisjach można zobaczyć w pliku do pobrania po prawej stronie (pod zdjęciem nowego burmistrza). Poniżej prezentujemy rozkład głosów w poszczególnych obwodach.

liczba_glosow_wybory

źródło: PKW

Nowy burmistrz Pszczyny ma 37 lat. Jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Doświadczenie w pracy w samorządzie nabył jako radny dwóch kadencji Rady Miejskiej w Pszczynie oraz jako zastępca burmistrza. Z zamiłowania jest turystą i płetwonurkiem oraz członkiem kilku organizacji pozarządowych: kurkowego bractwa strzeleckiego, PTTK, stowarzyszenia artystycznego Plessart, klubu nurkowego Partnur, a także Pszczyńskiego Bractwa Ligii Morskiej i Rzecznej.

Specjalizuje się w turystyce i produktach turystycznych, za co odznaczony został medalem Ministra Gospodarki "za zasługi dla turystyki" oraz przez Marszałka Województwa Śląskiego - "za wkład w rozwój województwa". Posiada również doświadczenie w projektach unijnych i w zamówieniach publicznych. Jest miłośnikiem ziemi pszczyńskiej.

ups / pless.pl

---

Podziękowania Dariusza Skrobola

Drodzy Mieszkańcy Gminy Pszczyna, Szanowni Wyborcy,

dziękuję bardzo za udział w II turze wyborów samorządowych. Szczególnie serdeczne podziękowania składam tym wszystkim, którzy oddali głos na moją osobę i obdarzyli swoim zaufaniem. Pragnę Państwa zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby nie zawieść pokładanych we mnie nadziei i urząd burmistrza sprawować rzetelnie i godnie, kierując się zawsze dobrem naszej gminy.

Dariusz Skrobol

---

Podziękowania Mirosława Krausa

Szanowni Wyborcy, Szanowni Mieszkańcy gminy Pszczyna

Dziękuje bardzo za oddane państwa głosy na moją kandydaturę na burmistrza i za zaufanie, którym mnie obdarzyliście. Miałem mocnego przeciwnika, więc przewidywałem też przegraną. Panu Burmistrzowi życzę sukcesów i tego, by lepiej niż do tej pory potrafił wykorzystać cały wielki potencjał gminy Pszczyna, nie tylko ten związany z branżą turystyczną. Moim zdaniem gmina powinna rozwijać się szybciej.

Z wyrazami szacunku
Mirosław Kraus

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.