pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 3 grudnia 2010
  • wyświetleń: 8305

Działki w Czarkowie - jest wyrok

Poznaliśmy finał sprawy nieruchomości w Czarkowie. W piątek poinformował o nim Urząd Miejski w Pszczynie.

Działki w Czarkowie - jest wyrok
Nieruchomość, ws. której toczyło się podstępowanie, fot. Wiesiek


Wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z uzasadnieniem

Komunikat Urzędu Miejskiego:

W związku z zainteresowaniem opinii publicznej sprawą z powództwa Agencji Mienia Wojskowego w Warszawie przeciwko Gminie Pszczyna o zwrot bonifikaty z tytułu nabytej w 2002 r. nieruchomości położonej w Czarkowie, Burmistrz Pszczyny w załączeniu publikuje jako informację publiczną treść wyroku Sądu Apelacyjnego w Katowicach (Sąd II instancji) z dnia 10 września 2010 r. z uzasadnieniem, który doręczono Urzędowi Miejskiemu w Pszczynie w dniu 2 grudnia 2010 r.

Wyrokiem z dnia 17 grudnia 2009 r. Sąd Okręgowy w Katowicach (Sąd I instancji) zasądził od Gminy Pszczyny na rzecz AMW kwotę 100.627 zł wraz z odsetkami ustawowymi od dnia 6.10.2008 r. tytułem zwrotu bonifikaty udzielonej przy sprzedaży ww. nieruchomości wraz z jej waloryzacją oraz kwotę 5031 zł tytułem kosztów procesu i na rzecz Gminy Pszczyny od AMW kwotę 2736 zł tytułem kosztów zastępstwa procesowego. W pozostałym zakresie (ok. 69%) Sąd I instancji oddalił powództwo AMW.

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z uzasadnieniem publikujemy w formie załącznika (po prawej stronie artykułu).

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.