pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 2 grudnia 2010
  • wyświetleń: 18508

L. Szczotka przewodniczącym Rady

Leszek Szczotka jest nowym Przewodniczącym Rady Miejskiej - tak zadecydowali radni podczas sesji inaugurującej kadencję 2010-2014.

L. Szczotka przewodniczącym Rady
Leszek Szczotka, Przewodniczący Rady Miejskiej


L. Szczotka przewodniczącym Rady
fot. UM Pszczyna


L. Szczotka przewodniczącym Rady
fot. UM Pszczyna


Uroczysta sesja odbyła się w czwartek. W pierwszej kolejności nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Następnie przeszli do głosowania nad wyborem Przewodniczącego Rady. Został nim Leszek Szczotka, który w wyborach startował z list KWW Mieszkańców Ćwiklic i Rudołtowic. O stanowisko starał się również Mirosław Kraus z Platformy Obywatelskiej, kandydat na burmistrza.

Nowy przewodniczący urodził się w 1971 roku, jest mieszkańcem Ćwiklic. Ukończył pszczyńskie Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nie należy do żadnej partii, organizacji politycznej. Jest żonaty, ma czworo dzieci. Pracował jako nauczyciel j. polskiego w Pszczynie i w Ćwiklicach. Od 1992r. wraz z żoną prowadzi działalność gospodarcza w działach specjalnych produkcji rolnej - producent jaj spożywczych i pieczarek. Jest sekretarzem Ludowego Klubu Sportowego "Grobla" w Ćwiklicach, a także członkiem Rady Sołeckiej od 2003r. i radnym Rady Miejskiej kadencji 2006-2010.

Zastępcą Leszka Szczotki będzie Jan Brzozowski z Ligi Samorządowej Ziemi Pszczyńskiej. Pokonał on w głosowaniu Mirosława Kobióra z Platformy Obywatelskiej.

---

Przypomnijmy, że w nowej radzie zasiadają 23 osoby. Siedem z nich będzie reprezentowało PO. Po 5 osób do Rady Miejskiej wprowadziły Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe i Liga Samorządowa Ziemi Pszczyńskiej. Po dwóch reprezentantów mają: Prawo i Sprawiedliwość, Komitet Wyborczy Wyborców "Ćwiklic i Rudołtowic" oraz Komitet Wyborczy Wyborców "Sołectwa Jankowice".

www.wybory.pless.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=20450&akt=1 class=dodaj>Zobacz skład nowej rady

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.