pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 21 listopada 2010
  • wyświetleń: 23314

Nowe restauracje w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj

W krótkim czasie na gastronomicznej mapie Pszczyny pojawiło się kilka nowych restauracji. Część z nich ze względu na wcześniej niespotykany charakter już zyskała sobie sympatię części mieszkańców i turystów.

Nowe restauracje w Pszczynie
Barocco Club & Restaurant


Nowe restauracje w Pszczynie
U Górala


Najbardziej huczne otwarcie towarzyszyło Wodnej Wieży. Pod koniec października nad budynkiem rozbłysły sztuczne ognie. W obiekcie dawnej wieży ciśnień, po gruntownej przebudowie, znalazła się restauracja orientalna Shui Ta oraz restauracja Steampunk. Pierwsza kusi przysmakami rodem z Chin, Japonii, Korei i Wietnamu. Skosztować możemy tu między innymi kaczkę w pięciu smakach, wieprzowinę Mu Chu czy wołowinę w sosie ostrygowym.

Na samym szczycie wieży znalazła się Restauracja Steampunk i pub, z którego możemy podziwiać panoramę Pszczyny. Ten lokal z pewnością intryguje wystrojem i detalem. Widoczne na każdym kroku jest nawiązanie do fantastyki naukowej i powiązanie jej z licznymi rozwiązaniami mechanicznymi. Tu także w karcie menu znajdziemy wiele ciekawych i pysznych dań.

Mniej więcej w tym samym czasie przy ulicy Bednarskiej otwarty został Barocco Club & Restaurant. Lokal zajmuje trzy piętra i na każdym z nich możemy spróbować czegoś innego. Na parterze znalazł się pub, na I piętrze - klub, gdzie oferowane są drinki i dobra muzyka. Ostatnie piętro to część restauracyjna, gdzie skosztować możemy między innymi bażanta w sosie kurkowym czy sandacza w sosie z suszonych grzybów. Przyjemną atmosferę tworzy ekskluzywny wystrój i interesujące połączenie kolorów we wszystkich trzech częściach Barocco.

Nowością w Pszczynie jest także restauracja "u Górala". Lokal przy ulicy Bednorza otwarto również niedawno. To gratka dla tych, którzy mają ochotę na góralskie jadło. w menu znajdziemy między innymi: oscypek z boczkiem, królik duszony w w śmietanie i golonko z dzika pieczone. W wystroju restauracji dominuje drewno i przedmioty nawiązujące do gór. Znalazł się również kącik dla dzieci.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wodna Wieża

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wodna Wieża" podaj