pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 23 listopada 2010
  • wyświetleń: 10889

Kolejny odcinek Bielskiej gotowy

Trwają prace przy przebudowie ulicy Bielskiej. W ubiegłym tygodniu zakończono prace na odcinku od ulicy Jagiełły do stacji paliw. Na otwarcie ruchu musimy jednak poczekać co najmniej kilkanaście dni.

Kolejny odcinek Bielskiej gotowy
Ulica Bielska w Pszczynie, fot. ZDW Katowice


Prowadzone są jeszcze ostatnie prace wykończeniowe przy budowie przejścia podziemnego dla pieszych. Trwa także procedura odbioru przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Ruch na ostatnim odcinku będzie otwarty w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Ponieważ droga przebiega teraz ponad nowozbudowanym przejściem dla pieszych, konieczne jest uzyskanie pozwolenia na użytkowanie nowego obiektu inżynierskiego, które wyda Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Przypomnijmy, że we wrześniu otwarto przejazd pod torami wraz z wyremontowanymi odcinkami Bielskiej między DK 1 a nowym przejazdem oraz między przejazdem pod torami a nowym rondem na skrzyżowaniu z ul. H. Bednorza. W październiku otwarty został kolejny fragment wyremontowanej ul. Bielskiej między skrzyżowaniem z ul. Jagiełły a istniejącym już rondem.

Modernizacja ul. Bielskiej, od skrzyżowania z DK 1 do skrzyżowania z ul. Korfantego i Cieszyńską, wraz z budowami przejazdu pod torami i przejścia podziemnego kosztowała budżet samorządu województwa ok. 70 mln zł i nie byłaby możliwa bez zaciągniętego kredytu.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.