pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 19 listopada 2010
  • wyświetleń: 29364

Sondaż: Skrobol przed Krausem

Dariusz Skrobol po raz drugi wygrał w ankiecie przedwyborczej na portalu pless.pl. Różnica pomiędzy zastępcą burmistrza a Mirosławem Krausem stopniała do 11%. Niemniej uzyskana ilość głosów, jeśli zostałaby potwierdzona, gwarantowałaby obecnemu zastępcy burmistrza zwycięstwo w I turze.Sondaż: Skrobol przed Krausem
Kandydaci na burmistrza Pszczyny: Mirosław Kraus, Jan Lipniak, Aleksander Malcher i Dariusz Skrobol


W niedzielnych wyborach o nasze głosy i fotel najważniejszej osoby w mieście będzie ubiegała się czwórka kandydatów. Są to: Mirosław Kraus (KW Platforma Obywatelska RP), Jan Lipniak (KW Prawica Rzeczypospolitej), Aleksander Malcher (KW Prawo i Sprawiedliwość) i Dariusz Skrobol (KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe).

Była to druga ankieta przedwyborcza. Jej celem było sprawdzenie na kilkadziesiąt godzin przed wyborami, jakie szanse na zwycięstwo mają poszczególni kandydaci i jak zmieniały się preferencje wyborcze w czasie kampanii.

W ostatnim przedwyborczym sondażu Dariusz Skrobol otrzymał 52% głosów. To ponad połowa gwarantująca wybór już w pierwszej turze. Aczkolwiek należy zwrócić uwagę na szybko rosnące poparcie dla Mirosława Krausa. Kandydat Platformy Obywatelskiej tym razem uzyskał 41% głosów, czyli 14% więcej niż przed kilkunastoma dniami. Dwójka pozostałych kandydatów, Aleksander Malcher i Jan Lipniak, otrzymali odpowiednio 5% i 2% głosów (w poprzedniej ankiecie odpowiednio 10% i 2%).

Warto dodać, że przed czterema laty klubowicze pless.pl odzwierciedlili pszczyńską scenę wyborczą. Wówczas w ostatniej przed głosowaniem ankiecie na portalu pless.pl wygrał Krystian Szostak (PPS) przed Henrykiem Studzieńskim (PO). Ilość głosów otrzymana w sondażu zapowiadała wygraną późniejszego burmistrza już w I turze i tak też się stało.

Teraz przewaga kandydata PPS nie jest już tak duża nad kandydatem PO i całkiem prawdopodobna jest druga tura wyborów.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.