pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 16 listopada 2010
  • wyświetleń: 7312

Zadłużenie gminy: Informacja UM

Urząd Miejski w Pszczynie przedstawił dane liczbowe dotyczące zadłużenia gminy. Według wyliczeń instytucji wynosi ono 12,4%.

Zadłużenie gminy: Informacja UM
Informacja Urzędu Miejskiego w Pszczynie


Informacja została nadesłana przez Skarbnika Gminy Pszczyna Marka Dutkowskiego po publikacji na portalu pless.pl artykułu dotyczącego zadłużenia, opierającego się na materiałach "Gazety Wyborczej", które przedstawiają nasza gminę jako siódmą na liście najbardziej zadłużonych z wynikiem 56,4%.

Jak pokazuję tabela przygotowana przez UM (po prawej stronie), zobowiązania na koniec 2010 roku wynoszą 55.434.481 zł, przy planowanych w 2010 roku dochodach 139.292.074 zł. Równocześnie urząd tłumaczy, że na podstawie ustawy o finansach publicznych wyłączeniu z procentowego limitu podlegają inwestycje współfinansowane ze środków UE, czyli w przypadku Pszczyny - I etap kanalizacji. Po uwzględnieniu tego warunku zadłużenie wynosi 17.223.049 zł i wynosi 12,4% w stosunku do planowanych dochodów.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.