pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 13 listopada 2010
  • wyświetleń: 9412

Wybory: Mamy 595 kandydatów

Wybory samorządowe już 21 listopada. W tym roku o zaufanie wyborców stara się 595 osób. Tyle bowiem kandyduje do władz samorządowych w powiecie pszczyńskim i wszystkich sześciu gminach. Zwycięzców będzie 127. Oznacza to, że na jedno stanowisko przypada blisko 5 chętnych.

Największy "wybór" będą mieli mieszkańcy Pszczyny. O ich głosy powalczy 197 kandydatów w wyborach do rady miejskiej i czterech kandydatów na burmistrza. Ostatecznie radnych w Pszczynie będzie 23.

Najmniejsza konkurencja jest w Kobiórze. Tam o 15 mandatów w Radzie Gminy stara się zaledwie 36 osób. Również wiadomo, że walka o stanowisko wójta zakończy się w pierwszej turze, ponieważ jest tylko dwóch kandydatów. Dwie osoby ubiegają się także o stanowisko wójta Pawłowic i z pewnością nie będzie potrzebna druga tura wyborów. Za to 43 osoby powalczą o 15 miejsc w radzie gminy przyszłej kadencji.

Również 43 osoby chcą zostać radnymi Goczałkowic-Zdroju i Miedźnej. Podobnie jak w przypadku Pawłowic będzie 15 zwycięzców. W obu gminach po trzy osoby myślą o objęciu stanowiska wójta. W ostatniej gminie powiatu pszczyńskiego, Suszcu o 15 mandatów w radzie walczy 48 kandydatów. W wyborach na wójta gminy uczestniczyć będą trzy osoby.

W wyborach do 23-osobowej rady powiatu zgłosiło się 168 kandydatów.

Najstarszy kandydat w powiecie pszczyńskim ma 82 lata. Najmłodsi, w dniu wyborów, będą mieli skończone 19 rok życia.

new / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.