pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 1 listopada 2010
  • wyświetleń: 8278

Nie będzie cmentarza przy Piastów

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie cmentarza, które miało zbudować miasto między osiedlem Piastów, a remizą leśną - pisze Dziennik Zachodni. Zgodę na jego budowę wydało Starostwo w poprzedniej kadencji, a miasto miało już gotowy jego projekt.

Teraz pojawił się pomysł rozbudowy cmentarza przy ulicy Wodzisławskiej. Na jego korzyść przemawia 80 hektarów gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się tuż za nim. Miasto przygotuje zmianę planu zagospodarowania przestrzennego, który opracowany i zatwierdzony ma być już w nowej kadencji.

Tak więc z dwóch potencjalnych cmentarzy na osiedlu Piastów, nie będzie żadnego. Przypomnijmy, że w międzyczasie był również pomysł budowy cmentarza przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, którego gorącym zwolennikiem był ks. proboszcz Józef Marek. Sprawę przesądziła wtedy rada miejska, która wyraziła swój przeciw.

Na osiedlu Piastów pojawi się więc nowa przestrzeń pod np. tereny rekreacyjne. W pierwszej kolejności będą wyburzane baraki, w których mieszczą się najstarsze mieszkania socjalne. Potem pojawi się możliwość budowy np. nowych boisk.

ups / pless.pl, źródło: Dziennik Zachodni

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.