pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 1 listopada 2010
  • wyświetleń: 13076

Gotowy kolejny odcinek Bielskiej

W piątek 29 października otwarty został dla ruchu kolejny odcinek ul. Bielskiej w Pszczynie. W związku z tym możliwy jest już przejazd ul. Bielską od ronda na skrzyżowaniu Bielskiej z Korfantego i Cieszyńską (DW 939) do skrzyżowania z ul. Władysława Jagiełły.

Gotowy kolejny odcinek Bielskiej
Nowy chodnik wraz z wyremontowanym odcinkiem ulicy Bielskiej, fot. olik / pless.pl, 2010-10-30


Droga na tym odcinku liczącym około 216 m została gruntownie wyremontowana. Wymieniono wszystkie warstwy konstrukcyjne, powstały nowe chodniki, zatoka autobusowa, wysepki rozdzielające ruch pojazdów oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Do końca kompleksowej modernizacji tego fragmentu DW 933 pozostało jeszcze zakończenie remontu odcinka między skrzyżowaniami Bielskiej z ul. Władysława Jagiełły i H. Bednorza. Tu budowane jest przejście podziemne dla pieszych pod ul. Bielską. Wykonawca zapewnia, że zakończy roboty do 25 listopada.

Zatem jeszcze w grudniu cały zmodernizowany odcinek ul. Bielskiej w Pszczynie, od skrzyżowania z DK 1 do ronda na skrzyżowaniu z Korfantego i Cieszyńską (DW 933) będzie otwarty dla ruchu.

Przypomnijmy, że we wrześniu otwarto przejazd pod torami, w ciągu DW 933. Inwestycja ta realizowana od wiosny ubiegłego roku kosztowała budżet samorządu województwa śląskiego 54 mln złotych.

Latem tego roku rozpoczęła się przebudowa ul. Bielskiej na odcinkach prowadzących do przejazdu. Tym samym, wraz z otwarciem dla ruchu pojazdów przejazdu pod torami, możliwy stał się przejazd od DK 1 do nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. H. Bednorza.

Łącznie wraz z przejazdem pod torami kolejowymi, modernizacja tego fragmentu ul. Bielskiej w Pszczynie kosztować będzie budżet województwa ok. 70 mln zł.

ups / pless.pl, źródło: ZDW w Katowicach

Gotowy kolejny odcinek Bielskiej · fot. olik / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.