pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 11 października 2010
  • wyświetleń: 12217

Będą kolejne światła na DK-1

To już pewne. W sierpniu wykonany został projekt, zaś na początku października wybrano wykonawców („Palian” i „Eurovia”) budowy sygnalizacji świetlnej na DK-1 w Piasku (na skrzyżowaniu z ulicami Kosów – Studzienicka).

Całość zadania, które ma być skończone w listopadzie, sfinansuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (1.56mln zł). Trwa projektowanie przebudowy ulicy Studzienickiej z dostosowaniem skrzyżowania ul. Katowickiej i Dworcowej. Projekt będzie gotowy w lipcu 2011r. Tej samej firmie (BSiPK z Katowic) zostanie zlecony projekt zjazdu z ul. Kosów w stronę Dokawy i hotelu „Styl 70”. Na ten cel sponsorzy zebrali 32.500zł. Projekt będzie kosztował ok. 40.000zł. W przyszłości będzie to zaczątek drogi zbiorczej w kierunku ul. Polne Domy.

- Choć sygnalizacja w Piasku nie rozwiązuje problemu przejazdu DK-1, a może nawet go utrudnia, to trzeba było wybierać miedzy kolejnymi ofiarami na tym skrzyżowaniu a płynnością ruchu. Od wielu lat świateł domagali się mieszkańcy Studzienic i przedsiębiorcy, zaś obawy zgłaszali mieszkańcy Piasku, szczególnie ul. Studzienickiej. Docelowo musi powstać droga zbiorcza nawet od ul. Podleśnej w Piasku do Polnych Domów, a potem do Bieruńskiej w Pszczynie. Tylko tak będzie można uniknąć kolejnych tragedii. Część ruchu w przyszłości przejmie droga S-1, jednak do tego czasu musimy sami myśleć o bezpieczeństwie naszych mieszkańców. Przejazd poprzeczny z ul. Polne Domy nie będzie zamknięty. Mieszkańcy Piasku wnioskujący również o niezamykanie przejazdu poprzecznego z ul. Katowickiej (w lesie) – informuje wicestarosta Zygmunt Jeleń.

new / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.