pless.pl

Reklama

Gorące tematy

  • 6 października 2010
  • wyświetleń: 6636

Dializa będzie zarządzać szpitalem

Centrum Dializa z Sosnowca od marca przyszłego roku będzie zarządzać Szpitalem Powiatowym w Pszczynie. Budynek pozostanie jednak własnością powiatu, podobnie jak sprzęt - informuje "Polska. Dziennik Zachodni".

Decyzja zapadła pod koniec września na sesji Rady Powiatu. Przekształcony w związku z tym zostanie Zespół Opieki Zdrowotnej w Pszczynie. Po zmianach w jego strukturach znajdą się tylko przychodnia chorób płuc oraz opieka medyczna w szkołach.

ZOZ będzie natomiast poborcą czynszu za dzierżawę szpitala. Wpłacane co miesiąc przez Centrum Dializa 285 tysięcy złotych netto ma być przeznaczone na spłatę zadłużenia szpitala, które wynosi 37 milionów złotych.

Podczas sesji Rady Powiatu zastanawiano się również nad przeprowadzeniem referendum w sprawie przekształcenia szpitala, jednak pomysł upadł.

new / pless.pl, źródło: Polska. Dziennik Zachodni

---

Sprostowanie z dnia 14 października 2010 r.:

Według tej informacji zadłużenie Szpitala wynosi jakoby 37 milionów zł. Jest to kwota nieprawdziwa. Na dzień 31.08.2010 kwota wszystkich zobowiązań ogółem wyniosła 24,3 mln zł, w tym zobowiązania wymagalne, którym upłynął termin płatności i na dzień sporządzenia sprawozdania nie zostały uregulowane, wynoszą 12,3 mln zł. Tę wartość (12,3 mln) możemy nazwać faktycznym, przeterminowanym zadłużeniem.

Z-ca Dyrektora
Jerzy Borowiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.