Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 31 grudnia 2009
  • wyświetleń: 6282

Ludzie: Barbara Sopot-Zembok

Barbara Sopot-Zembok to dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie; absolwentka animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Śląskim oraz Podyplomowych Studiów Historii, Podyplomowych Studiów Wiedzy o Regionie, Podyplomowych Studiów Zarządzania Oświatą.Barbara Sopot-Zembok ma znaczący udział w szerzeniu regionalnej wiedzy historycznej, między innymi poprzez organizację wielu konkursów dla dzieci i młodzieży. Jej zainteresowania znalazły odzwierciedlenie w 28 publikacjach naukowych i popularyzatorskich. Jest autorką między innymi 20 publikacji dotyczących edukacji historyczno-regionalnej. W 2009 roku opublikowała niezmiernie ważną publikację z historii ziemi pszczyńskiej, książkę „Obraz wsi pszczyńskiej w świetle chłopskich testamentów z połowy XIX wieku”.

Barbara Sopot-Zembok doskonale radzi sobie jako przewodnik po regionie i po Muzeum Zamkowym w Pszczynie. Jest autorką programów edukacji regionalnej, artykułów, publikacji metodycznych i naukowych. Wielokrotnie odbierała nagrody Starosty Pszczyńskiego, Kuratora Oświaty i inne.

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.