Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 23 grudnia 2009
  • wyświetleń: 17815

CBA zatrzymało naczelnika

CBA zatrzymało naczelnika wydziału geodezji, kartografii i gospodarki nieruchomościami w starostwie powiatowym w Pszczynie. 66-letni Karol Sz., z zawodu rzeczoznawca majątkowy (prowadzi swoją firmę), jest podejrzany o zaniżenie wartości działek, które wyceniał. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Absolutorium dla zarządu powiatu


Sprawa dotyczy trzech działek, które działająca przy MSWiA komisja majątkowa przekazała Towarzystwu Pomocy dla Bezdomnych im. Brata Alberta. Ich wartość została zaniżona niemal pięciokrotnie.

Pierwszą podważoną przez prokuraturę wycenę Karol. Sz. sporządził ponad dwa lata temu, w grudniu 2007 roku., kolejne od grudnia 2007 do października ubiegłego roku. W tym czasie jedna nierzetelna wycena została zamieniona na inną, także fałszywą. W sumie tzw. operaty szacunkowe opiewały na ponad 7 mln zł, wobec przeszło 34,3 mln zł rzeczywistej wartości działek.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty, dotyczące poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla innej osoby. Musi wpłacić 50 tys. zł poręczenia majątkowego, ma też zakaz wykonywania zawodu.

Zarzut "osiągnięcia korzyści majątkowej dla innej osoby" wynika z tego, że towarzystwo otrzymało działki na podstawie zaniżonej wyceny, mogąc tym samym sprzedać je z dużym zyskiem. Grunty kupił później prywatny nabywca.

Akcja zatrzymania przez CBA miała miejsce w zeszłym tygodniu.

ups / pless.pl, źródło: Interia.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.