Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 29 października 2009
  • wyświetleń: 16147

Pijany kierowca potrącił 17-latka

Wkrótce 44-latek z Pszczyny usłyszy zarzuty za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości. W środę, około godziny 15.40 w Porębie na ulicy Świerczewskiego potrącił 17-letniego pieszego, mieszkańca Poręby.

Teraz, pszczyńscy policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia, nie ulega jednak wątpliwości, że u kierowcy VW Caddy badanie wykazało 3,22 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

44-latek jechał ulicą Świerczewskiego w kierunku Kobielic. Panowały dobre warunki na drodze, nawierzchnia jezdni była sucha, było pochmurno, nie padał jednak deszcz. Z nieustalonych przyczyn kierowca Caddy stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi i uderzył, idącego w przeciwnym kierunku, pieszego. 17-latek został przewieziony do szpitala. Kierowcy w szpitalu pobrano natomiast krew do ampułki celem określenia dokładnej zawartości alkoholu.

Sąd może zadecydować, że sprawca trafi do więzienia nawet na 4,5 roku.

KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.