Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 października 2009
  • wyświetleń: 14020

Drugi wiadukt kolejowy gotowy

16 października r na budowie przejazdu drogi wojewódzkiej nr 933 pod torami kolejowymi dokonano próbnego obciążenia nowego wiaduktu kolejowego dla toru nr 2 (kierunek Bielsko-Biała – Katowice). Wiadukt o konstrukcji kablobetonowej został wykonany obok toru i nasunięty na docelowe miejsce.

Drugi wiadukt kolejowy gotowy
Lokomotywa kilkakrotnie przejechała po nowym wiadukcie.
fot. ZDW


Wykonano badania nowej konstrukcji poprzez statyczne obciążenie lokomotywą elektryczną oraz dynamiczne próby obciążenia poprzez przejazdy lokomotywą w obu kierunkach od prędkości 10 km na godz. poprzez 30, 50 i 70 km na godz. do prędkości 100 km na godz. Z taką maksymalną prędkością będą kursowały tu pociągi po zakończeniu budowy.

Proces próbnego obciążenia przebiegał prawidłowo, zgodnie z założeniami projektu.
Jak poinformował Włodzimierz Poniewierski, inżynier kontraktu: „obiekt zachowuje się prawidłowo i może być eksploatowany w pełnym zakresie obciążenia i prędkości przejazdowej. Potwierdzili to wykonujący badania naukowcy z Politechniki Krakowskiej”.

Komisja Odbiorcza wiaduktu, układu torowego, sieci trakcyjnej i urządzeń sterowania ruchem kolejowym dokonała odbioru obiektu i dopuściła go do eksploatacji z prędkością 30 km na godz. do dnia 31.10.2009. To ograniczenie prędkości ruchu pociągów podyktowane jest koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa pracujących w sąsiedztwie brygad roboczych przy robotach wykończeniowych i stabilizacją odbudowanego toru. Przewiduje się po tym terminie dopuścić wiadukt i tory do szybkości rozkładowej, tak i dla toru nr 2 jak również dla toru nr 1 i wiaduktu pod nim, który został odebrany po próbnym obciążeniu 21 września br.

Prace przy przebudowie przejazdu pod torami przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przypomnijmy, że cały obiekt ma być gotowy do 30 czerwca 2010 roku.

ZDW Katowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.