Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 października 2009
  • wyświetleń: 17375

Starostwo sprzedało chodnik

Wokół pszczyńskiej Palais pojawił się płot. Nie zdziwiłoby to nikogo, gdyby za nim nie znalazł się chodnik. Jak się okazuje, został on sprzedany razem z zabytkiem.

Starostwo sprzedało chodnik
Nowy płot przy Palais.


"Uwaga. Przejście drugą stroną ulicą" możemy przeczytać na tabliczce informacyjnej. I nie ma innego wyboru jak kontynuować spacer ulicą, bowiem wzdłuż ulicy Antesa pojawił się wysokie metalowe ogrodzenie.

Płot nie pojawił się w tym miejscu przypadkowo, bowiem fragment przejścia trafił w ręce prywatne wraz z Paleją. Został sprzedany wraz z jednym z najcenniejszych zabytków miasta.

- Nie wiedzieliśmy - tłumaczył w telewizyjnym "Teleexpressie" całą sprawę Starosta Józef Tetla. - Dopiero przy przekazywaniu tego obiektu nabywcy okazało się, że jest chodnik.

Jedyną szansą jest odkupienie chodnika, chociaż cena zaproponowana przez obecnego właściciela jest zbyt wysoka.

Materiał filmowy wyemitowany w "Teleexpressie" można obejrzeć na stronie www.tvp.info/teleexpress/wideo/05102009-1700 target=_blank class=dodaj>TVP.info (około 14. minuty programu).

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.