Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 6 października 2009
  • wyświetleń: 9783

Dwie kolizje i wypadek na DK-1

Pełne ręce roboty mieli wczoraj policjanci pszczyńskiej drogówki. Działo się tak za sprawą „sypiących się” zdarzeń drogowych na popularnej „Jedynce”, czyli odcinku drogi krajowej numer 1 pomiędzy miejscowościami: Pszczyną i Kobiórem.

Policjanci interweniowali w dwóch kolizjach, gdzie w sumie do stłuczki doszło pomiędzy ośmioma samochodami i w wypadku drogowym, w którym zderzyły się trzy pojazdy. Wszyscy kierujący byli trzeźwi. Zdarzenia, w swoim przebiegu, do złudzenia przypominały „Rzepkę” Tuwima. Nie wiadomo tylko, czy śmiać się, czy płakać?

Na pierwszą kolizję drogówka wyjechała po 7.20. W Pszczynie, na DK-1, doszło do zderzenia pomiędzy pięcioma samochodami. Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia wynikało, że kierujący ciężarową scanią, 25-letni mieszkaniec Juszczyna, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Katowic, z nieustalonych dotychczas przyczyn, najechał na tył jadącego przed nim fiata kierowanego przez 31-letniego mieszkańca Andrychowa. Następnie, siłą odrzutu, fiat uderzył w tył mercedesa, którym jechał 48-latek z Bielska- Białej. „Jedynkowej rzepce” nie było końca, ponieważ bielszczanin „złapał” za tył samochodu marki kia, kierowanego przez 73-latka z Bielska, a ona za tył volkswagena, którym jechał 41-letni chorzowianin. Teraz, policjanci będą musieli wykonać czynności, które pozwolą ustalić ostateczną wersję wydarzeń.

Nie było czasu na odpoczynek, ponieważ policjanci, jak tylko uporali się z kolizją, musieli jechać na wypadek drogowy, do którego doszło kilka minut po godzinie dziesiątej, na tej samej trasie. Tu, jak ustalili, 29- letni kierowca z Węgierskiej Górki, jadąc pandą, z nieustalonych dotąd przyczyn, najechał na tył poprzedzającego go samochodu marki renault megane, kierowanego przez 57-letniego bielszczanina. Renault, siłą bezwładności, uderzył w jadący przed nim jeep cherokee, którym kierował 49-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli. W wyniku zdarzenia ucierpiała jedynie pasażerka megane i w związku z tym została przewieziona do szpitala. Policjanci będą teraz przesłuchiwać wszystkich uczestników i świadków zdarzenia, analizować zebrane materiały i wyjaśniać w jakich okolicznościach doszło do wypadku, przedstawione bowiem powyżej dane są jedynie informacja wstępną i na chwile obecną niepełną.

Krótka przerwa, godz. 15.20 i kolejne zdarzenie drogowe. Ta sama „Jedynka”, tyle, że tym razem w Kobiórze. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów: audi A-3, mercedesa sprinter i dafa. Z dokonanych ustaleń, przybyłych na miejsce zdarzenia policjantów, wynikało, że 34- latek z Kórnika kierując audi, jadąc prawym pasem ruchu w kierunku Bielska- Białej, podczas zmiany pasa ruchu na lewy, zderzył się z mercedesem , kierowanym przez 26-letniego bielszczanina. Następnie siłą uderzenia najechał na tył naczepy dafa, którym jechał 23-letni mieszkaniec Stanisławic. Mieszkaniec Kórnika wyruszył w dalsza trasę z karnymi punktami na koncie i mandatem karnym w kieszeni.

Policjanci pszczyńskiej drogówki przestrzegają i apelują: Bądźmy rozsądni, przewidujący, cały czas starajmy się zachować bezpieczną odległość.

KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.