Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 23 września 2009
  • wyświetleń: 18266

Pszczyna: pierwszy wiadukt gotowy

W poniedziałek w Pszczynie dokonano próbnego obciążenia nowego wiaduktu kolejowego dla toru nr 1 (kierunek jazdy pociągów Katowice – Bielsko-Biała). Wiadukt o konstrukcji kablobetonowej został wykonany obok toru i nasunięty poprzecznie na podpory pod torem nr 1.

Pszczyna: pierwszy wiadukt gotowy
Za pomocą czułej aparatury, dokonano pomiarów zachowania się wiaduktu.
fot. ZDW Katowice


Jak poinformował mgr inż. Witold Bogacki, z konsorcjum firm Integral Sp. z o.o i Drogowa Trasa Średnicowa SA, które sprawuje nadzór nad budową przejścia drogi wojewódzkiej nr 933 pod torami kolejowymi: „...w ramach próbnego obciążenia dokonano badania nowej konstrukcji poprzez statyczne obciążenie lokomotywą elektryczną oraz dynamiczne próby obciążenia poprzez przejazdy lokomotywą do prędkości rozkładowej 120 km/godz.”

Obiekt zachowuje się prawidłowo i może być eksploatowany w pełnym zakresie obciążenia i prędkości przejazdowej, co potwierdzili nadzorujący badania naukowcy Politechniki Krakowskiej. Wiadukt jest obiektem docelowym.

Na początku października nasunięty zostanie drugi wiadukt, dla toru nr 2. Planuje się, że w połowie przyszłego miesiąca także i on zostanie poddany próbnemu obciążeniu i dopuszczony do ruchu. Do tego czasu pociągi będą poruszały się w rejonie budowy z ograniczoną prędkością do 30 km na godz. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom pociągów i pracującym na budowie.

Przypomnijmy, że cały przejazd pod torami ma być wybudowany do 30 czerwca 2010 roku. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

ZDW Katowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.