pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 4 lipca 2009
  • wyświetleń: 11165

Wandale zniszczyli elewacje

Sfrustrowanie spowodowane niepowodzeniami ukochanej drużyny piłkarskiej, alkohol i nuda stały się "natchnieniem" dla trzech młodych mężczyzn, którzy w nocy z 30 czerwca na 1 lipca pomalowali elewację kilku budynków znajdujących się przy ul. Katowickiej w Pszczynie.

17-latek z Pszczyny, 18-latek z Czarkowa i 17-letni bielszczanin postanowili utopić smutki w alkoholu. Widać żal był ogromny, bowiem w chwili zatrzymania mieszkaniec Czarkowa miał 2,36 promila, a jego kolega z Bielska znacznie ponad promil. Dyżurny z tutejszej komendy zgłoszenie o niszczeniu elewacji otrzymał około północy. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci natychmiast ruszyli za sprawcami w kierunku wskazanym przez świadków. Po krótkim pościgu zdołali zatrzymać dwóch z nich.

Funkcjonariusze znaleźli przy nich puszki po farbach typu spray w kolorach odpowiadających napisom na budynkach i kominiarkę. Trzeci, po przemyśleniu, sam zgłosił się na policję. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Teraz, o ich losie zadecyduje sąd i prokurator.

Czyny, których dopuścili się podejrzani, dotyczą uszkodzenia mienia. Widać, wypisanie na murze kilku liter trudno uznać za profesjonalne graffiti, a już na pewno nie za sztukę. Za takie nieestetyczne, w miejscu do tego nieprzeznaczonym, "graffiti po polsku" prawo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet na 5 lat.

KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.