pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 29 czerwca 2009
  • wyświetleń: 11811

Dwa wypadki w niedzielę

Nadmierna prędkość, brawura, alkohol, złe warunki na drodze i brak zdrowego rozsądku w czasie jazdy samochodem to główne przyczyny wypadków drogowych mających miejsce na drogach naszego powiatu. W ostatnim czasie jednak, zmorą stają się przydrożne drzewa. Co było przyczyną dwóch niedzielnych wypadków drogowych wyjaśniają teraz policjanci pszczyńskiej drogówki.

Wiadomo już, że w pierwszym przypadku przeprowadzone badanie trzeźwości u kierowcy skody wykazało u niego 3,25 promila. W drugim przypadku nie wskazano jeszcze jednoznacznej przyczyny tragedii. Tutaj, kierująca w wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu. W obu przypadkach policyjny zapis brzmiał "... uderzył w przydrożne drzewo".

Z soboty na niedzielę, około godziny drugiej w nocy, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego tutejszej komendy zatrzymali 33-letniego mieszkańca Pszczyny, który, jak się później okazało, będąc w stanie nietrzeźwości, miał ponad 3 promile, kierował Skodą Favorit. Jazdę zakończył na przydrożnym drzewie, w Pszczynie na ul. Chopina. Jechał z 42-letnią pasażerką, również mieszkanką Pszczyny. Kobieta w wyniku zderzenia doznała obrażeń głowy. Po opatrzeniu w szpitalu została jednak zwolniona do domu.

W Suszcu na ul. Pszczyńskiej, w niedzielę, około godz. ósmej wieczorem, doszło do kolejnego wypadku drogowego z przydrożnym drzewem w tle. To zdarzenie okazało się tragiczniejsze od poprzedniego- zginęła bowiem młoda kobieta, 26-letnia mieszkanka Żor. Pasażerka, 18-letnia żorzanka, z wewnętrznymi obrażeniami ciała została umieszczona w szpitalu. Ze wstępnych ustaleń policjantów przybyłych na miejsce zdarzenia wynika, że kierująca Audi A-3 z nieustalonych przyczyn, na łuku drogi, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo.

KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.