pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 25 marca 2009
  • wyświetleń: 15219

Elwo zwolni 216 pracowników

216 z 308 pracowników Fabryki Elektrofiltrów "Elwo" w Pszczynie (Śląskie) straci pracę - podała w środę śląsko- dąbrowska Solidarność. Pod koniec lutego sąd gospodarczy ogłosił upadłość tego zakładu.

Elwo zwolni 216 pracowników
Fabryka Elwo zwolni 216 pracowników - informuje Onet.pl.


"Na początku syndyk informował o zamiarze zwolnienia 32 osób, nagle zmienił zdanie. Na pierwszy ogień mieli pójść pracownicy nieprodukcyjni. Teraz okazało się, że zwolnionych zostanie 109 ze 156 wykwalifikowanych robotników" - powiedziała Katarzyna Mitoraj z Biura Terenowego "S" w Pszczynie.

Poza robotnikami, zwolnienia obejmą również m.in. pracowników administracji i obsługi technicznej. Związkowcy są zbulwersowani tymi informacjami. Jak mówią, syndyk zmianę stanowiska tłumaczy koniecznością uzyskania zgody na prowadzenie działalności od sędziego komisarza i wierzycieli.

Mitoraj podkreśla, że zakładowa "S" przez cały czas prowadzi negocjacje dotyczące treści porozumienia i warunków odjeść.

PAP nie udało się w środę skontaktować z syndykiem. W sekretariacie poinformowano, że udzieli on informacji dopiero w czwartek.

"Elwo" to spółka zależna "Rafako". Katowicki sąd zdecydował o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację jej majątku. Jak informowało "Rafako" w komunikacie, zarząd tej spółki "stoi na stanowisku, że upadłość jednostki zależnej w świetle następujących po sobie faktów (...) jest rozwiązaniem, które w zaistniałej sytuacji w sposób optymalny chroni interesy akcjonariuszy Rafako".

Pod koniec ubiegłego roku trzy banki - ING Bank Śląski, Millennium i Fortis Bank Polska - rozwiązały umowy z "Elwo", na podstawie których dokonywane były walutowe transakcje terminowe.

Onet.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.