pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 20 lutego 2009
  • wyświetleń: 13190

Szpital w Pszczynie tonie w długach

Po dwóch i pół roku funkcjonowania ta rada ma siłę do podjęcia jednego z najtrudniejszych tematów powiatu.

Szpital w Pszczynie tonie w długach
Szpital Powiatowy w Pszczynie


Jest gotowa zdecydować, czy szpital ma nadal pozostać w dotychczasowym kształcie, czy ulec przekształceniu w spółkę prawa handlowego - mówi wicestarosta Zygmunt Jeleń.

Szpital Powiatowy w Pszczynie tonie w długach. 10 lat temu przechodził pod skrzydła starostwa z milionowym długiem, dziś jego zobowiązania sięgają 15 mln zł. Na ostatniej sesji Rady Powiatu podjęto uchwałę intencyjną w kierunku ewentualnej zmiany sytuacji prawnej. W tej chwili przygotowywana jest dokumentacja, która pokaże radnym za i przeciw przekształcenia szpitala w spółkę prawa handlowego. - Jest wiele niewiadomych. Idąc szybko, musimy jednocześnie iść wolno, by sobie nie narobić problemów - zaznacza Zygmunt Jeleń.

Sytuacja jest trudna. By szpital w ogóle mógł dalej istnieć, do roku 2012 musi przystosować się do norm unijnych. Na jego modernizację potrzeba 32 mln zł.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim..

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.