pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Gorące tematy

  • 22 stycznia 2009
  • wyświetleń: 11240

Dobra i zła wiadomość dla Elwo

Mamy dobrą i złą wiadomość dla pracowników ELWO. Najpierw dobra - na razie nie będzie zwolnień zbiorowych. Zła zaś to taka, że z pracy w fabryce rezygnuje wysoko wykwalifikowana kadra.

Dobra i zła wiadomość dla Elwo


Jak nam się udało dowiedzieć, do Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie nie wpłynęło zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych w zakładzie. Wydaje się zatem, że zgodnie z tym, co deklarowała RAFAKO - właściciel ELWO, produkcja elektrofiltrów zostanie utrzymana w Pszczynie. Tym samym oddala się czarny scenariusz, który przewidywał likwidację spółki i sprzedaż jej majątku.

Realizację tych planów może jednak pokrzyżować odejście z pracy osób, które właśnie teraz są jej najbardziej potrzebni. - Na pewno ulegli namowom i kuszącym ofertom zatrudnienia w firmach konkurencyjnych. Życie pokazało, ze żadne wartości związane ze zdobytą wiedzą, doświadczeniem zawodowym czy gratyfikacjami nie były wystarczającymi argumentami, aby się zastanowić, czy jest to krok w dobrym kierunku. Szczególnie dzisiaj, kiedy pojawiła się szansa na kontynuowanie produkcji. Odbieramy to jako brak lojalności przede wszystkim wobec pozostałych pracowników - nie kryje rozgoryczenia jeden z naszych rozmówców.

A inny dodaje: - Konkurencji nie chodzi o to, aby oni u niej pracowali, chodzi o to, aby nie pracowali w ELWO. I to jest smutne.

Głos Pszczyński

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.