Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 12 października 2008
  • wyświetleń: 17462

Po ile mieszkania w Pszczynie?

Pszczyński portal pless.pl oraz śląski serwis nieruchomości Mojelokum.pl wspólnie przygotowały analizę cen mieszkań na rynku nieruchomości w naszym regionie we wrześniu 2008 r.

Po ile mieszkania w Pszczynie?
Osiedle Piastów z lotu ptaka - fot. Jacek Kozyra


Na podstawie ogłoszeń opublikowanych w serwisie www.mojelokum.pl/ class=dodaj>Mojelokum.pl wyliczyliśmy jaka jest cena mieszkań w Pszczynie i jak te ceny kształtują się na tle okolicznych miejscowości. Pod uwagę, poza naszym miastem – wzięliśmy miasta: Tychy, Bielsko-Biała, Czechowice-Dziedzice i Katowice.

Okazuje się, że w porównaniu z większymi miejscowościami ceny mieszkań w Pszczynie (za metr kwadratowy) są stosunkowo niskie. Kwota, jaką jednak musi przygotować chętny na zakup mieszkania w tym mieście, jest wyższa niż w sąsiednich Czechowicach-Dziedzicach.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Pszczynie wynosiła w miesiącu wrześniu 3280 złotych, podczas gdy w Czechowicach-Dziedzicach wartość m kwadratowego jest niższa o 220 złotych. Z kolei w Bielsku-Białej jest już to 3760 zł; w Tychach za metr kwadratowy mieszkania musimy zapłacić 4010 złotych, zaś w stolicy województwa 4170 złotych. Są to oczywiście ceny ofertowe.

Różnice te są jeszcze bardziej widoczne, gdy weźmiemy pod uwagę np. 60-metrowe mieszkanie. Za lokum o takiej powierzchni powinniśmy zapłacić w Pszczynie – około 196.800 złotych, w Czechowicach-Dziedzicach – 183.600 zł, w Bielsku – już ponad 225 tys. zł, w Tychach – nieco ponad 240 tys. zł, a w Katowicach – 250.200 złotych.

Ceny na Śląsku to jednak wciąż nic w porównaniu z innymi dużymi miastami w kraju. W najdroższym w Polsce Sopocie metr kwadratowy mieszkania kosztuje około 11.000 złotych.

new / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.