Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Gorące tematy

  • 21 grudnia 2007
  • wyświetleń: 10874

Uroczysta Wigilia w Domu Dziecka

W piątek 14 grudnia zawitali do nas oczekiwani goście z Niemiec. Strudzeni podróżą jednak długo nie odpoczywali ponieważ wychowankowie nie mogli się doczekać spotkania z szacownymi przyjaciółmi. Horst Schurad, Ilse Klein, Elke i Dietrich Herms oraz Peter Rybka, przywieźli nie tylko bożonarodzeniowe prezenty dla każdego z dzieci, ale również wsparcie finansowe i materialne dla placówki. Otrzymaliśmy również zaproszenie na wakacje!

15 grudnia odbyła się na ternie CWDiR uroczysta kolacja wigilijna. Uczestniczyli w niej zacni goście z Kein Ronau oraz przedstawiciele władz pszczyńskich. Przygotowania dzieci do przyjęcia trwały już ok. miesiąca. Wszyscy byli podekscytowani tak podniosłą chwilą. Dzieci pożerała trema przed występem. Ale kiedy usłyszeliśmy pierwsze nuty kolęd oraz zobaczyliśmy uśmiech p. Agnieszki minęło napięcie.

Uroczysta Wigilia w Domu Dziecka · fot. CWDiR Przystań


Śpiew kolęd przyniósł wszystkim radość i wprowadził czarodziejską atmosferę. W niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, a śpiewającym dzieciom gardła ściskało. Zapanowała między nami miłość i braterstwo. Przez te chwile zapomnieliśmy o wszystkich smutkach i niedolach i czuliśmy się jak w jednej wielkiej rodzinie. W tym roku nawet wychowawcy zaskoczyli nas swym przepięknym występem. Na twarzach uczestników zapanował uśmiech, a kiedy owacje widzów zaprosiły do bisu dzieci poczuły się jak prawdziwe gwiazdy.

Niestety zacni goście musieli wracać do swych domu. Pożegnaliśmy ich dziękując gorliwie za dary serca i już nie umiemy się doczekać spotkania w lato.

CWDiR Przystań

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.