
Foto
- 1 lutego 2026
- 2 lutego 2026
- wyświetleń: 5340
Pszczyna: niemieccy żołnierze na dworcowej kładce w 1939 roku



W związku z niedawną rozbiórką kładki na stacji kolejowej w Pszczynie, lokalni pasjonaci historii - Justyna i Damian Okrętowie - przesyłają zdjęcie wykonane 4 października 1939 roku przez niemieckich żołnierzy na nieistniejącej już kładce.
Przypomnimy, że w październiku 2025 roku kładka na dworcu została rozebrana w związku z budową przejścia podziemnego pod torami.
Przypomnimy, że w październiku 2025 roku kładka na dworcu została rozebrana w związku z budową przejścia podziemnego pod torami.
Historyczne ciekawostki
Odkurzamy ciekawe fakty o Ziemi Pszczyńskiej sprzed lat, szukamy starych fotografii. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne ciekawostki" podaj

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Spędzaliśmy czas nad kaczokiem... Pocztówka z okolic dzisiejszego pckulu

Gorący temat[Historyczne zdjęcie] Pszczyna: niemieccy żołnierze na dworcowej kładce w 1939 roku

[ZDJĘCIA] Ukazała się "Kronika szkoły w Miedźnej 1878- 1939"

List czytelnikaHerody - dawna tradycja z ziemi pszczyńskiej?

Gorący tematTak wyglądał rynek w przedwojennej Pszczynie. Pomnik zniknął, ratusz się zmienił

Urodziny Friedricha Daniela Ernsta Schleiermachera - śląskiego Kanta, ojca nowożytnej hermeneutyki
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.
