Foto

  • 11 czerwca 2024
  • wyświetleń: 320

40 lat minęło... Jubileusz Przedszkola nr 6 - podsumowanie wydarzeń

40 lat Przedszkola nr 6 w Pszczynie · fot. Przedszkole nr 6
24 marzec 1984 - 25 maj 2024 - 40 lat minęło. W bieżącym roku szkolnym Przedszkole nr 6 z Oddziałami Specjalnymi im. Misia Puchatka w Pszczynie obchodziło jubileusz powstania placówki. To był czas wspomnień, powrotu do dzieciństwa dla wielu z Państwa - Rodziców, Dziadków, pracowników przedszkola, a także i mieszkańców Pszczyny. Rok ten obfitował w wiele wydarzeń, uroczystości, przedsięwzięć. Przedszkole podsumowuje działania. Zobaczcie zdjęcia!

Pierwszym wydarzeniem zorganizowanym w naszej placówce była wystawa zabawek z dawnych lat oraz galeria pamiątkowych zdjęć, kronik obrazujących historię przedszkola nr 6. Wydarzenie to zorganizowano pod hasłem "40 lat minęło...Tak to się zaczęło". Wówczas mieliśmy okazję przenieść się do przeszłości zasiadając w wygodnym fotelu i oddając się sentymentalnym wspomnieniom, zaglądając do przedszkolnych kronik, zerkając do galerii starych zdjęć czy oglądając zabawki, którymi bawiły się poprzednie pokolenia. Ta podróż do dziecinnych lat stała się okazją do zorganizowania warsztatów plastycznych pt. "A kiedyś dzieci bawiły się tak..." podczas których przedszkolaki mogły utrwalić dawne zabawki poprzez namalowanie ich. A pomogła nam w tym Wiktoria Kania - artystka pszczyńska, pod okiem której dzieci stworzyły piękne dzieła prezentujące dawne zabawki.

Zimową porą zaprosiliśmy mieszkańców Pszczyny na kolejne wydarzenie uświetniające nasz jubileusz. Tym razem w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Częstochowskiej wszystkie dzieci z przedszkola wprowadziły pszczyńską społeczność w piękny świąteczny nastrój w specjalnie przygotowanych Jasełkach, pt. "Ach co za noc". Wydarzenie nasze uświetnił chór Lutnia, wspierając nas przepiękną oprawą muzyczną, która zrobiła wielkie wrażanie nie tylko na zgromadzonych gościach, ale i przedszkolakach, którzy swoje oczarowanie wyrazili wsłuchując się w chóralny śpiew.

Świętowanie jubileuszu trwało cały rok. Zaangażowanych osób w tworzenie niezwykły wydarzeń było bardzo wielu. I tak przyszła wiosna, a wraz z nią kolejna uczta dla ducha. Tym razem to dorośli stworzyli dla dzieci wspaniały spektakl teatralny. Dodatkowo wydarzenie to miało wspaniały cel charytatywny. 18 kwietnia 2024 r. w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyło się długo wyczekiwane przez wszystkich przedstawienie pt. "40 lat minęło...". Organizacją całego przedsięwzięcia zajęła się Pani Urszula Małysz, której po raz kolejny udało się zebrać wspaniałą grupę teatralną, złożoną z rodziców, nauczycieli, pracowników oraz przyjaciół naszego przedszkola. Celem, który przyświeca nam od lat było wsparcie Hospicjum im. świętego Ojca Pio. Wspaniałe było to, że oprócz rodziców naszych przedszkolaków oraz pracowników przedszkola, projekt ten wsparli także cudowni ludzie dobrej woli. 

Z okazji Dnia Książki w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych przedszkolaków i ich rodziców. Zadaniem było stworzyć książeczkę o przygodach patrona Misia Puchatka. Powstały fantastyczne pełne przygód historie naszego misia.

Rok szkolny powoli dobiega końca. Nasze przedszkole jeszcze chwilę obchodzi swoje 40-lecie istnienia. Uroczyste zakończenie tego wielkiego jubileuszu odbyło się 25 maja 2024 roku. To właśnie wtedy podczas wielkiego pikniku rodzinnego zakończyliśmy to wielkie świętowanie. Nasze przedszkole stało się miejscem spotkania wszystkich dzieci, rodziców, absolwentów przedszkola, byłych pracowników, a także władz naszego miasta. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją taneczną poszczególnych grup. Dzieci wprowadziły wszystkich zgormadzonych gości w radosny nastrój. Następnie na ręce pani dyrektor Agnieszki Bogusz wpłynęło wiele życzeń i prezentów dla przedszkolaków. Pierwszym była maskotka naszego patrona Misia Puchatka, jaką każdy przedszkolak otrzymał.

Zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka oraz wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Maria Szostak złożyły wychowankom oraz kadrze serdeczne życzenia. Podziękowały również pracownikom i rodzicom za współpracę. Dołączyli do nich przedstawiciele Rady Rodziców, a także przewodniczący osiedla Kolonia Jasna radny Arkadiusz Gardiasz i przewodniczący osiedla Piastów radny Kamil Widłok. Najbardziej okazały upominek przekazał pan Burmistrz Dariusz Skrobol - wspaniały statek piracki - zagościł w ogrodzie przedszkola, sprawiając maluchom ogromną radość.

Przez wiele godzin przedszkole tętniło muzyką, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie, bowiem licznym atrakcjom, strefom zabaw, punktom gastronomicznym nie było końca. Zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych było mnóstwo atrakcji. Pokaz magika wprowadził wszystkie dzieci w świat czarów, sztuczek i iluzji, a kabaretowy występ przygotował przyjaciel naszego przedszkola Bartosz Gajda. Goście przez cały czas mogli zwiedzać nasze przedszkole, w holu którego można było obejrzeć pamiątkowe kroniki, wystawę zdjęć z minionych lat, a także obejrzeć prezentację multimedialna obrazującą historię kiedyś Przedszkola nr 21, a dziś Przedszkola nr 6.

W pamiątkowej księdze pozostawiono wiele ciepłych słów dla naszego 40-letniego przedszkola. Ogromne wrażenie wywołała także wystawa makiet budynku naszego przedszkola. Przepiękne makiety zostały stworzone przez rodziców i dzieci w ramach kolejnego przedsięwzięcia związanego z jubileuszem- konkursu pt. "Przedszkole widziane oczami rodziców - wykonanie makiety budynku przedszkola". Goście mogli także zabrać ze sobą pamiątkowy folder, stworzony na tę okazję, w którym można zapoznać się z długą historią tej jakże ważnej dla naszego miasta Pszczyny instytucji, jaką jest to wyjątkowe przedszkole. Przez te wszystkie lata przedszkole to wychowało 1750 absolwentów.

W placówce zatrudnionych było 157 pracowników. A nad działalnością pedagogiczną i organizacyjną przedszkola przez te lata czuwali dyrektorzy: Janina Romanek (1984-1991), Wanda Urzoń (1991-2002, Anna Lorenc -Chroń (2002-2016) oraz Agnieszka Bogusz (2016- do dzisiaj).

Jubileusz 40-lecia dobiegł końca, lecz nie przestajemy w działaniach zmierzać do tego, by nadal móc cieszyć się wysokim poziomem funkcjonowania placówki.

Składamy serdeczne słowa podziękowania wszystkim, którzy przez cały rok pomagali nam w realizacji tak wielu przedsięwzięć jubileuszowych. Dziękujemy za wszystkie słowa wsparcia, za życzliwość, dobre życzenia.

źródło: Przedszkole nr 6

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.