Foto

  • 7 czerwca 2024
  • 9 czerwca 2024
  • wyświetleń: 4747

Plenerowa scena przy pckulu: koncert grupy Fonogon

Koncert zespołu FONOGON na Scenie Centralnej przy pckul - 07.06.2024r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl
Scena Centralna to nowa letnia miejscówka w Pszczynie - miejsce spotkań, muzyka, jedzenie! W piątek 7 czerwca na terenach zielonych Pszczyńskiego Centrum Kultury wystąpiła grupa Fonogon! Zobaczcie fotorelację!

Piątki ze Sceną Centralną to świetna okazja do spotkań z kulturą dzięki znakomitym, młodym artystom i ich muzyce na żywo. Scena Centralna jest też nową letnią miejscówką czyli miejscem spotkań dla Was! Na miejscu, oprócz koncertów, organizatorzy zapraszają do strefy chillu oraz strefy gastronomicznej.

Projekt Sceny Centralnej to inicjatywa Fundacji Miraże, która od 5 lat organizuje festiwal Śląskie Miraże Art Fest. Wstęp na wydarzenia Sceny Centralnej jest bezpłatny, a to wszystko dzięki współpracy z pckulem oraz zarządcami osiedli Piastów i Siedlice.

W piątek 7 czerwca odbył się kolejny koncert! Zagrał zespół Fonogon - to grupa wykonawców muzycznych wspólnie wykonujących muzykę z wykorzystaniem głosów, instrumentów muzycznych lub jednocześnie głosów i instrumentów. Zazwyczaj składa się z 4 osób; sekcji rytmicznej i melodycznej (jeden z najczęściej spotykanych składów zespołów), a przynajmniej jeden z muzyków jest równocześnie wokalist(k)ą. Bywa jednak, że kwartet poszerza się w kwintet, a skład wędruje między ustalonymi wcześniej rolami, tworząc niejednoznaczną mieszankę ambientowych przestrzeni i połamanych rytmów. Zanurzeni w odmętach sennych brzmień, nie stronią również od wyrazistych linii basowych i podskórnej piosenkowości, w całości przedstawiając muzykę równie dziką i taneczną, co kontemplacyjną.

Skład zespołu: Radek Sierakowski, Martyna Gołębiowska, Adrian Gryń, Piotr Jeziorko.

  • Organizator: Fundacja Miraże i Klubokawiarnia Centralna
  • Współorganizator: pckul, Moja Pszczyna, Osiedle Piastów, Osiedle Siedlice.
  • Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol.


Patron medialny: pless.pl

Rozpiska kolejnych koncertów:scena centralna

ar / pless.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.